Dünyadan Aşılama Manzaraları; Yaşlıları Gönderip Yakınlarına Yaptılar

Tennessee'deki sağlık yetkililerinin, aşı olmak için saatlerce bekleyen yaşlıları geri çevirip aşıları yakınlarına yaptığı iddia edildi.


Yerel haber kuruluşu WRCB-TV‘ye yaşlılara malzeme sıkıntısı nedeniyle evlerine gitmeleri söylendi.  Ancak yaşlılar gittikten sonra sağlık görevlileri arkadaşlarını ve aile üyelerini çağırarak aşıları onlara yaptı.

Tennessee’de yılbaşı gecesi koronavirüs aşısı olmak için saatlerce bekleyen yüzlerce yaşlıya, malzeme sıkıntısı nedeniyle eve gitmeleri söylendi. Ancak WRCB-TV’ye göre, onlar ayrıldıktan sonra, sağlık görevlileri aşıyı arkadaşlarını ve yakın temaslarını çağırarak onlara uyguladı.

WRCB-TV, çeşitli aşı yöneticilerinin arkadaşları ve akrabaları ile görüştü.

Bir kişi WRCB-TV muhabirlerine, kendisinin ve arabasındaki diğer insanların nasıl koronavirüs aşısı yaptırabildikleri sorulduğunda “Bağlantılarımız var,” dedi.

Hamilton İlçe Belediye Başkanı Jim Coppinger bunu bir “yanlış hesaplama” olarak nitelendirdi. WRCB-TV’nin bildirdiğine göre, yetkililer tek bir şişeden kaç doz alabileceklerini bilmiyorlardı.

Hamilton İlçe Sağlık Departmanı Yöneticisi Becky Barnes, WRCB-TV’ye “Günün sonunda beklediğimizden daha fazla aşı dozu aldık” dedi. “Çözüldükleri ve hazırlandıkları için gün sonuna kadar verilmesi gerekiyordu. Niyetimiz asla doz israf etme değildi.”

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri , COVID-19 aşısı uygulamasının ilk aşamasının ön saflarda çalışanlar ve 75 yaş ve üzeri kişiler için olduğunu belirtiyor.

Kaynak: https://www.insider.com/


%d blogcu bunu beğendi: