Denemelerinizi Yayınlamak İsteyen 22 Web Sitesi ve Dergi

Kişisel bir makale sizi bir dinleyici kitlesine sevdirebilir, bir konuya dikkat çekebilir veya sadece "orada bulunmuş" bir okuyucuyu rahatlatabilir.


Yazmak tek başına bir eylemdir, ancak çalışmanızı paylaşmanın önemi göz ardı edilemez. Kişisel bir makale sizi bir dinleyici kitlesine sevdirebilir, bir konuya dikkat çekebilir veya sadece “orada bulunmuş” bir okuyucuyu rahatlatabilir.

Gazeteciler kendileri hakkında konuşmak için araştırma ritüellerinden uzaklaşmakta zorlanabilirler, ancak bunu şu şekilde düşünün:

Kişisel deneyiminiz ile evrensel konular arasında net bir bağlantı kurmanın önemini vurgulayan bir deneme yazarı olan Ashley C. Ford, “Kurgusal olmayan yazmak, hikayenizi anlatmak değildir” diyor. “Hayatınızdan örnekler kullanarak insanlık durumu hakkında ilginç ve değerli hikayeler anlatmakla ilgili.”

İster inanın ister inanmayın, dışarıda birinin hikayenize sandığınızdan daha çok ihtiyacı var. Ford, “Gerçek olanı yazmaya değer” diyor.

Artı, bir bonus var: Kişisel makalenizi yayınlamak için para alabilirsiniz.

Kişisel makalelerinizi nereye göndermelisiniz

Makalenizi kaleme aldıktan sonra, hangi yayınlarla iletişime geçmelisiniz? Bu kişisel makaleyi nerede satmaya çalışmalısınız?

On yıldır çevrimiçi bir kişisel makale yazma kursu veren deneme yazarı Amy Paturel, “Yalnızca dergilere odaklanmak isteyebilirsiniz, ancak denemeler yayınlayan harika web siteleri de var” diye yazıyor . Öğrencilerinin yayınlanmasına yardımcı olmak için, kişisel hikayeleri kabul eden (ve parasını ödeyen!) 130’dan fazla editörün bir listesini derledi .

Hepimiz The New York Times’ın kişisel makale köşesini duymuşuzdur – Modern Aşk’a göndermek muhtemelen yapılacaklar listenizdedir – ancak kişisel makaleler yayınlayan birçok başka yayın vardır.

Doğru uyumu bulmanıza yardımcı olmak için, kişisel anlatı makalenizi değerlendirecek 22 yayının bir listesini ve editöre nasıl atılacağınıza, kiminle iletişime geçeceğinize ve mümkün olduğunda kuruluşun ne kadar ödeyeceğine ilişkin ipuçlarını derledik.

İşte kişisel makalenizi gönderebileceğiniz 22 yer.

1. Boston Globe

Boston Globe Magazine Connections bölümü, her türden ilişki üzerine 650 kelimelik birinci şahıs makaleleri arar . Ne kadar olduğu belli olmasa da ödüyor. Konu satırında “sorgu” yazarak magazine@globe.com adresine gönderin.

Ayrıca , 650 ila 1.000 kelime arasında değişen birinci şahıs denemeleri için satış konuşmalarını ve başvuruları kabul eden Boston Globe Ideas’a da gönderebilirsiniz . Tüm satış konuşmaları ve gönderimler ideas@globe.com adresine gönderilmelidir.

Kişisel kompozisyon okunması gerekir: “ Imagination Yolculuk Peter Schmidt, ya da” tarafından “ Öfke ve Brokenheartedness ait Hediyesi ” Greg M. Epstein tarafından

2. Extra Crispy

Kahvaltı, brunch veya sabah kültürü hakkındaki satış konuşmalarınızı submissions@extracrispy.com adresine veya satış konuşmasını yaptığınız bölümün editörüne gönderin . Ortalama maaş, kelime başına yaklaşık 46 senttir .

Mutlaka okunması gereken kişisel makale: Gina Vaynshteyn’in ” When Dumplings Are Resistance ”

3. Dame Magazine

“Daha iyi bilen kadınlar için. Hayatımızda en önemli olan şeylerle ilgili akıllı, hızlı haberler ve görüşler – İşte bu DAME . ”

Meydan okumaya hazırsanız, satış konuşmanızı editorial@damemagazine.com adresine gönderin. 30’lu yaşlarındaki kadınları hedefleyen yayın; siyaset, ırk, sivil haklar, engellilik, sınıf, cinsiyet, cinsiyet, üreme hakları, LGBTQ sorunları ve çok daha fazlasını kapsıyor. Fiyatlar, özelliklerin türüne bağlıdır, ancak genellikle denemeler için 200 ABD doları öderler.

Kişisel kompozisyon okunması gerekir: “ Joan DIDION Kalbi Dağınık Be istedim” Lauren Sandler tarafından

4. The Christian Science Monitor

Seyahat, ebeveynlik, ev, aile, bahçıvanlık, mahalle veya toplum gibi günlük yaşamla ilgili 400 ila 800 kelime arasında iyimser bir kişisel makaleniz mi var?

CS Monitor Ana Forumuna gönderin . Tamamlanmış makalelerinizi homeforum@csmonitor.com adresine gönderin . Çok çeşitli konularda makaleler kabul ederler (ve zamanında, yeni konuları teşvik ederler), ancak ölüm, yaşlanma ve hastalık gibi konulardan uzak dururlar.

Okunması gereken kişisel makale: Perdita Buchan’dan ” İki Kriz, İki Bahçe ”

5. Kveller

Bu Yahudi ebeveynlik sitesi için yazmak ister misin? Göndermek için submissions@kveller.com adresine, konu satırında “gönderim” yazan bir e-posta gönderin . Kısa bir biyografi, iletişim bilgileri ve orijinal blog gönderinizin tamamını ekleyin – bunu bir Word belgesi olarak ekleyebilir veya e-postanın gövdesine yapıştırabilirsiniz. Önerilen kelime sayısı: 500-800. Serbest yazarlar için sevilen özel bir Facebook grubuna göre ödeme yaklaşık 50 dolar.

Mutlaka okunması gereken kişisel makale: Faith Gabby-Kalson’ın ” Ben bir Siyah ve Yahudi Kadınım. Kimliğim Önemlidir. ”

6. The Sun Magazine

The Sun Magazine’deki yayınlar Pushcart Ödüllerini kazandı ve En İyi Amerikan Denemeleri için seçildi – öykünüz seçilirse iyi bir şirket olacaksınız. Ve editörler “kişisel yazımı tercih etme eğiliminde oldukları” için, bu kurgusal olmayan makale tam da mükemmel bir uyum olabilir. (Kurgu ve şiir de kabul edilmektedir.)

Ödeme, kabul edilen kişisel hikayeler ve kurgu düzyazılar için 300 $ ‘dan 2.000 $’ a kadar değişmektedir. Hikayenizi göndermenin en kolay yolu, Submittable aracılığıyla çevrimiçidir, ancak göndermeden önce ilk olarak yönergeleri kontrol edin .

Okunması gereken kişisel makale: Ross Gay ve Noah Davis’in yazdığı “The Ramshackle Garden Of Affection” (Editörün notu: The Sun, hikayelerini bir ödeme duvarının arkasına koyar… bu yüzden yazarlarına bu kadar güzel ödeme yapabilirler!)

7. New Statesman

Bu Birleşik Krallık dergisi, diğer pek çok şeyin yanı sıra, aradıklarını açıklayan yardımcı bir katılımcı kılavuzuna sahiptir: Bugün dünyayı açıklayan ve analiz eden harika yazı ve orijinal habercilik. İstenmeyen gönderimler nadiren kabul edilse de ödenir; Bir editör satış konuşmanızı beğenirse 24 saat içinde yanıt alırsınız. Başlamak için submissions@newstatesman.co.uk adresine e-posta gönderin.

Mutlaka okunması gereken kişisel makale: Emily Bottle’tan ” Personal Story: How to Lose Your Head ”

8. The New York Times

Popüler Modern Aşk özelliği, modernlove@nytimes.com adresinden 1.500 ila 1.700 kelimelik gönderimleri kabul ediyor. Bir Word eki ekleyin, ancak metni mesajınıza da yapıştırın. Times’ sayfayı danışın yunuslama Modern Love ‘gibi’ ilk (ve Temmuz ve Ağustos aylarında gönderimleri kabul edilmez olduğunu not!) Ve Facebook bile daha fazla ayrıntı için. The New York Times Facebook sayfasında ödemenin 300 dolar olduğunu yazıyor .

Bu sütun, yazarların kitap ve hatta film sözleşmeleri almalarına yardımcı olmasıyla ünlüdür. Bir örnek olan kompozisyon, “Amy Krouse Rosenthal ise kocama Marry ister etsin 2017 yılında ran” ve sonuçta Universal Pictures tarafından kazanılan kazançlı film hakları teklif savaşından istenir.

Gönderiminizi seçme şansınızı artırmak mı istiyorsunuz? Bu Modern Aşk Köşesi gönderme ipuçlarına göz atın .

Kişisel kompozisyon okunması gerekir: “ İlişkiler Yavaş yük gemisi üzerinde hızlı hareket Dev Aujla tarafından”

9. Creative Nonfiction Magazine

Creative Nonfiction Dergisi’nin benzersiz bir yönü , talep edilmemiş satış konuşmalarının yüksek kabul oranıdır. Çiçek açan yazarlar ve daha fazla deneyime sahip olanlar için harika bir durak.

Çevrimiçi olarak göndermek için , abone olmayanlardan 3 ABD doları okuma ücreti alınır (ve dergi artık kağıt gönderimleri kabul etmez). Ücret, çalışmanız kabul edilirse size ödeme yapılmasını sağlar, bu genellikle 125 ABD doları sabit oran artı yazdırılan sayfa başına 10 ABD dolarıdır. Ayrıca, genellikle kazanan giriş başına 1.000 ila 10.000 ABD Doları arasında değişen ödüllerle kompozisyon yarışmaları düzenlerler ve okuma ücretleri bu masrafı karşılamaya yardımcı olur. Her konu bir temaya bağlı olduğundan ve farklı yönergelere sahip olabileceğinden, satış konuşmasını yapmadan önce gönderim çağrılarını okuyun.

Mutlaka okunması gereken kişisel makale: Christopher Collins’in yazdığı ” The Dark Month ”

10. Slate

Kendi gönderme yönergelerine göre “Slate” , “akıllı, esprili ve ikna edici ifadeler vermesiyle tanınır.” Bu nedenle, söyleyecek bir şeyiniz varsa, teklifinizi (belirsiz, bir veya iki cümlelik bir adım değil) uygun bölüm editörüne e-posta ile gönderin, bunların tümü sizin için gönderim yönergeleri sayfasında listelenmiştir.

Kişisel makalelerinizi laura.bennett@slate.com adresine gönderin . Ortalama bildirilen ücret kelime başına yaklaşık 24 senttir .

Mutlaka okunması gereken kişisel makale: Andrea Silenzi’nin ” Çevrimiçi Flörtte On Yılım ”

11. Slice

Her basılı sayının belirli bir kültürel teması vardır ve hem kurguyu hem de kurguyu ve hatta şiiri memnuniyetle karşılar! Maksimum 5.000 kelimelik hikaye ve denemeler 400 $ ‘a kadar kazanç sağlar. İnceleme süreleri sınırlıdır, bu nedenle çalışmanızın bir sonraki konu akılda tutularak okunacağından emin olmak için gönderim yönergelerini kontrol edin . Çalışmanızı göndermenin en kolay yolu Gönderilebilir kullanmaktır .

Mutlaka okunması gereken kişisel makale: Christopher Locke’un ” Ateş Adası ”

12. Motherwell

Motherwell, ebeveynlik hikayesinin her yönünü anlatmayı amaçlayan bir yayındır. 1.200 kelimeye kadar anımsatıcı ebeveynlikle ilgili kişisel makale sunumları ararlar ve tüm katılımcılara ödeme yapılır.

Submittable aracılığıyla çevrimiçi olarak tam bir parça gönderin ; zamana duyarlı yazılar için, motherwellmag@gmail.com’a konu satırında büyük harflerle “zamanında” yazan bir e-posta gönderin ..

: Kişisel kompozisyon okuması gerekir “ An İnfertil Kadının Mantıksız Umut Amy Gallo Ryan tarafından”

13. The Bold Italic

Bu yayın Kaliforniya’nın Körfez Bölgesi’ne odaklanıyor ve San Francisco’yu ayakta tutan insanlarla derinden ilgileniyor. Güçlü bakış açısı ve zorlayıcı bir kişisel yazma stili anahtardır. Tipik ödeme, makale başına 50 ABD dolarıdır , ancak “karmaşık” parçalar için daha yüksek oranlar için pazarlık yapılabilir.

Bu editörlerin ağlamasına, ağlamasına, gülmesine veya burrito yemek istemesine neden olacak kişisel denemelerinizi info@thebolditalic.com’a konu satırında “Saha: [Ad], [Makale Başlığı]” ile gönderin.

Kişisel kompozisyon okunması gerekir: “ Ben Çin gıda Saygı Came – ve My Mirası ” Eric He tarafından

14. Bustle

Kadınlara yönelik bu yaşam tarzı sitesinde uygun editöre sağlık, akıl sağlığı, ilişkiler ve kimlik hakkında makaleler gönderin.

Yaşam tarzı sahaları için, lifestylepitches@bustle.com adresine e-posta gönderin; moda ve güzellik sahaları için fashionbeautypitches@bustle.com adresine e-posta gönderin; eğlence sahaları için, Entertainmentpitches@bustle.com adresine e-posta gönderin . Editörlerin tüm taslakları değil, yalnızca satış konuşmalarını istediklerini unutmayın. Kelime başına ortalama 12 sent ödeyin .

Kişisel kompozisyon okunması gerekir: “ Benim Kronik Egzama Aşağı & Dahili Yukarı Benim Özsaygı Tore nasıl Tori Zhou tarafından”

15. The Rumpus

“Kültürle kesişen” denemelere odaklanır. En uygun kategoride bitmiş makaleleri çevrimiçi olarak gönderin , ancak takip etmeden önce en az üç ay bekleyin.

Ödeme zayıftır , ancak mümkündür: Uygun katılımcılar, yayının aylık olarak ayırdığı 300 $ ‘lık bütçeden eşit bir pay almayı seçebilirler.

Makaleler için normal okuma dönemlerine dikkat edin: 1 Eylül – 31 Ekim, 1 Ocak – 28 Şubat ve 1 Haziran – 31 Temmuz. Zamanında makaleler mkorbel@therumpus.net adresine gönderilebilir; diğer tüm makaleler, açık okuma dönemlerinde Gönderilebilir aracılığıyla gönderilmelidir.

Kişisel kompozisyon okunması gerekir: “ Birlikte Ayrı Dans Russel Janzen tarafından”

16. The Penny Hoarder

Bu kişisel finans web sitesi, para kazanmanın veya tasarruf etmenin yollarını tartışan başvuruları memnuniyetle karşılar. Oku yönergelere insan faiz hikayeleri, başarı öyküleri ve benzersiz iş fikirleri ya, yeme seyahat eden ve bir bütçe hayatı yapmanın Hikayelerinizden – ne tür genellikle arayın hikayeler öğrenmek Gönderiminizi mesaj göndermeden önce. Makaleler 700-900 kelime arasında olmalıdır ve satış konuşmanız kabul edilirse bir editör ödemeyi sizinle görüşecektir.

Kişisel kompozisyon okunması gerekir: “ Bu Kadın $ daha az 60K Yaparken Her Rüya Ev Satın Nasıl Jen Smith”

17.Vox’s First Person

Vox.com’un First Person bölümü, “karmaşık konularda benzersiz perspektiflere sahip” kişisel makaleler yayınlar. Satış konuşmalarını veya tamamlanmış taslakları firstperson@vox.com adresine gönderin .

Çeşitli konulara açıklar, ancak ebeveynlik, ilişkiler, para, kimlik, akıl sağlığı ve iş / işyeri sorunları üzerine parçalarla geçmiş başarılarını iddia ediyorlar – “ancak her zaman ele alınacak yeni konular arıyoruz, öyleyse varsa Bu kategorilerden hiçbirine girmeyen bir satış konuşması, bunun sizi göndermekten alıkoymasına izin vermeyin. ” Ücret değişir.

Mutlaka okunması gereken kişisel makale: “ Siyah Çocuklar Bu Anı İzliyor. Onlara Ne Öğretecek? “Kelly Glass tarafından

18. Narratively

Anlatımsal olarak “orijinal ve anlatılmamış insan hikayeleri” anlatan satış konuşmalarını ve eksiksiz parçaları kabul eder . Hikayenizde, “parçanın sonunda yeni veya farklı bir perspektif geliştirdiğinizi gösteren net bir anlatı eğrisi” olmalıdır. 1.500 ila 4.000 kelime arasında olması gereken, makalenize en çok uyan kategoride çevrimiçi olarak gönderin . Ödeme, kelime başına ortalama 9 senttir .

Mutlaka okunması gereken kişisel makale: Reed Ryley Grable’dan ” Babam, QAnon Komplo Teorisyeni ”

19. Mask Magazine

Mask Magazine, “geç kapitalist dünya yorgunluğu ve hoşnutsuzluk çağında deneysel bir yayın.” Eğer hikaye vurgulamaktır göndermek bir kelime sayımına yaratıcılığınızı kısıtlama hakkında endişe etmek anlamlı ve öğrendiği bir deneyim, macera veya sıkıntı hakkında olmalıdır ve siz yok. Satış konuşması için, yalnızca tam gönderimleri kabul ederler – bir satış konuşması göndermekten çekinmeyin, ancak editörler erken veya tamamlanmış bir ilk taslak görene kadar yeşil ışık almayacaksınız. Ödeme 50 ila 200 ABD Doları arasındadır.

Mutlaka okunması gereken kişisel makale : Ryan Richardson’dan ” Fevered Reading ”

20. The Smart Set 

Bir sanat ve kültür dergisi olan The Smart Set, başvuruları ve sunumları sürekli olarak kabul eder . 1500 ve 3500 kelimelik kişisel makalenizi smartsetmag@drexel.edu adresine gönderin – gönderinizi, Times New Roman 12 punto, çift aralıklı yazı tipiyle bir Word belgesi olarak biçimlendirmeyi unutmayın. The Smart Set için bildirilen son oran kelime başına 20 sentti .

Kişisel makalelerin nerede yayınlanacağına dair son bir tavsiye: Deneme yazarı Ford , “kısa yazıları düzenlemenize gerçekten yardımcı olacak zamanı olan birini bulma olasılığınızın çok daha yüksek olduğunu kabul edin” diyor. Bizden söylemesi…

 


%d blogcu bunu beğendi: