Serbest Yazarlara Ödeme Yapan 36 Seyahat Dergisi ve Web Sitesi

Pek çok yerel ve bölgesel yayın, kendi arka bahçenizdeki destinasyonlar için bile aktif olarak seyahat hikayeleri arıyor.


Yazma kariyerinizi hayal ettiğinizde, maceralarınız için para kazanmak için seyahat tutkunuzu yaratıcı yeteneğinizle birleştirmeyi umarak kendinizi defterlere dünya seyahatleriniz hakkında karalarken hayal ediyor musunuz?

Anlatacak seyahat hikayeleriniz varsa, hayal kurmayı bırakmanın zamanı geldi! Birçok dergi ve internet sitesi, destinasyonlar, ipuçları ve yoldaki deneyimlerinizle ilgili hikayeleriniz için ödeme yapıyor.

Seyahat hakkında yazmak için para kazanın

Seyahat yazarlığının seyahate özel dergiler veya seyahat web siteleriyle sınırlı olduğunu düşünmeyin . Pek çok yerel ve bölgesel yayın, kendi arka bahçenizdeki destinasyonlar için bile aktif olarak seyahat hikayeleri arıyor.

Bazı yazarlar, seyahat yazarlığı işlerini, dünyayı dolaşma ve Yunanistan’ın antik eserlerini keşfetme veya Machu Picchu’da dolaşma hikayelerini paylaşmak olarak görüyorlar. Ancak bu, seyahat yazısının sadece küçük bir kısmı.

Yayınlar, bir saat uzaklıktaki dağ yollarıyla ilgili hafta sonu maceralarını kolaylaştıran hikayeleri ya da yeni bir sanat sergisi ve harika restoranları olan yakındaki metropol şehri hakkında hikayeleri yakalamak için genellikle daha heveslidir.

Serbest seyahat yazma işleri sunan yayınlar

Tam zamanlı seyahat yazarı işlerinin elde edilmesi zor olsa da, serbest çalışanların dergilere ve diğer satış noktalarına seyahat yazıları satması daha yaygındır. Başlamanıza yardımcı olmak için, 36 ödeme yapan uluslararası ve yerel seyahat pazarlarını derledik. Gönderi yönergelerine veya editoryal ilgili kişilere erişmek için her başlığa tıklayın.

Öyleyse başlayalım! İşte seyahat yazarlığı işleri için fırsatlar sunan düzinelerce yayın:

1. Matador Network

Matador Travel, “dünyanın dört bir yanındaki insanların maceralarına, kültürlerine ve kimliklerine hitap eden” orijinal yazı, fotoğraf ve video katkıları arıyor. İçerik oluşturucuları, en son gazeteci fırsatlarını bulmak için Matador Creators Topluluğu’na katılmaya teşvik eder.

Kelime başına 0,03 ila 0,20 ABD doları arasında değişen ödemeleri var.

2. ROVA 

Açık yolda heyecan verici hayat hikayelerinizi paylaşmak ister misiniz? Site genellikle yol gezileri, karavanlar ve macera içeren hikayeler arar. Okurlarının çoğu Kuzey Amerika yollarında seyahat ediyor ve kıta hakkında derinlemesine bilgiler istiyor.

Bir makale veya fotoğraf denemesi gönderin ve ROVA Magazine web sitesinde kabul edildikten sonra 200 $ kazanın.

3. Outpost Magazine

Outpost Magazine, seyahat, macera ve kültürle ilgili gönderileri arar. Dünyanın her yerindeki yazarlardan uzun biçimli seyahat hikayeleri, seyahat rehberleri ve çarpıcı fotoğraflar arıyor. Yayın Kanadalı ve “Kanada eğilimi” var.

Çevrimiçi hikayeler tipik olarak 800 ila 1.500 kelime arasında değişir, baskı için 2.000 ila 4.000 kelime arasında değişir ve özellikler yaklaşık 5.000 kelimeye kadar olabilir; ücret değişir.

4. Wanderlust

Bu İngiliz seyahat dergisi, 2.200 kelimeye kadar destinasyon özelliklerinin yanı sıra daha kısa gönderiler, seyahat rehberleri, özet ve daha fazlasını yayınlamaktadır. Ödeme, 1000 kelime başına genellikle 220 £ (yaklaşık 275 $), ancak ücretler değişiklik gösteriyor.

5. GoNOMAD

GoNOMAD için destinasyonlar, aktiviteler ve deneyimler hakkında seyahat makaleleri yazın, ancak bu web sitesinin stiline ve odağına uygun parçalar aradığını unutmayın.

GoNOMAD için yazmak istiyorsanız, onun yönergeleri şöyle: “Parlak dergi tüyleri yok, standart rehber kitap açıklamaları yok, tanıtım yutturmaca yok.” Makaleler tipik olarak 1.200 ila 2.000 kelimedir ve yayının aradığı yerlerin ve konuların ayrıntılı bir listesi kılavuzlarında mevcuttur .

Ödeme, makale başına 25 ABD dolarıdır.

6. Travel + Leisure Magazine

Bu derginin çevrimiçi olarak belirli başvuru yönergeleri olmasa da, Freedom with Writing , bu derginin yüzde 95 oranında serbest gazeteciler tarafından görevde yazıldığını ve kelime başına 1 dolara kadar ödeme yaptığını söylüyor. Satış konuşmalarınızı submissions@travelandleisure.com adresine gönderin.

7. Arizona Highways Magazine

Arizona gezginleri, destinasyona dayalı fikirler için bu dergiye güveniyor ve yayın aynı zamanda gezginleri Arizona’ya gelmeye teşvik ediyor.

Ücret değişiyor..

8. Canadian Geographic Magazine

Yılda altı kez çıkan bu dergide Kanada’nın insanları, sınırları, yerleri ve sorunları hakkında yazın. İzlenecek resmi yönergeler yoktur, ancak ne aradıklarına dair bir fikir edinmek için içeriklerine ve üslubuna kendinizi alıştırmak isteyebilirsiniz.

Ücret değişiyor.

9. DesertUSA Magazine

Çöl severler, bölgenin doğal ve kültürel tarihini sevenleri hedefleyen bu yayında Kuzey Amerika çölü hakkında her şeyi yazabilir. Vahşi yaşam, macera, tarih, çöl ilmi ve seyahat hikayeleri talep görüyor.

Fotoğraflı makaleler 50 $ ödeme alır.

10. Escapees Magazine

Anlatacak hikayeleri ve paylaşacak bilgeliği olan karavan yolcuları, karavan yaşam tarzı konusunda uzmanlaşmış Escapees Magazine’e göndermeyi düşünebilirler. Yayın sadece spesifikasyonlarla ilgili tam olarak yazılmış makaleleri kabul eder.

Özellik sunumları için 100 ila 200 dolar ve kısa yazılar için 50 ila 100 dolar öderler.

11. The Penny Hoarder

Penny Hoarder, Disneyworld’den Hawaii yolculuklarına kadar bir bütçeyle seyahat etme hakkında hikayeler arıyor. Okurlarının çoğu “para kazanma – ve tasarruf etme – konusunda rahat ve heyecanlıdır”, bu nedenle gönderinizin okuyucuların paralarını kurtarmalarına, kazanmalarına veya büyütmelerine nasıl yardımcı olacağına odaklanın.

700 ila 900 kelimelik bir makale için 75 dolar ödüyorlar.

12. KANSAS! Magazine

Kansas Turizm ve ortak kuruluşlar tarafından sunulan bu yayınla Kansas’ın harikalarını kutlayın. İlginç fotoğrafçılık potansiyeli olan ve durumu olumlu bir şekilde yansıtan 400 ila 800 kelimelik kurgusal olmayan bir hikaye anlatın.

Okurların çoğu 50 yaşın üzerinde yerlilerdir. Ödeme değişir.

13. Los Angeles Times Travel

Los Angeles Times’ın seyahat bölümü, güçlü bir görsel bileşene sahip parçaları arar. Gezilere önceki iki yıl içinde çıkılmalıdır ve yazarlar, önceden belirlenmiş belirli etik kurallara uymalıdır.

Basılı hikayeler 200 ile 750 $ arasında değişmektedir; yalnızca çevrimiçi hikayeler genellikle 500 $ öder; Hafta Sonu Kaçışları 200 $ artı orijinal fotoğraflar için ek para ödüyor.

14. MotorHome Magazine

Karavan meraklıları için hazırlanan bu yayın, seyahat yerleri, aktiviteler ve etkinlikler ve daha fazlası dahil olmak üzere karavan yaşam tarzının tüm yönlerini kapsayan seyahat hikayeleri istiyor.

Fotoğraflı çalışmalar 900 $ ‘a kadar ve daha kısa parçalar için daha az ödeme yapıyor.

15. Oregon Coast Magazine

Oregon’un çarpıcı kıyı bölgesi hakkında yazın ve gün boyu süren sürüş turlarından restoran özelliklerine ve tarihi yerlere kadar her şey hakkında hikayeler anlatın.

Ödeme, hikaye türüne ve kelime sayısına bağlı olarak 100 ila 650 ABD Doları arasında değişir.

16. Pathfinders Travel

Renkli insanlar için bir seyahat dergisi olan Pathfinders Travel , seyahat ve seyahat endüstrisi hakkında yeni fikirler ve hikayeler arıyor.

Hikayeler genellikle 150 dolar öder.

17. Road and Travel

Road and Travel, iş seyahatinde olan kadınlara hitap eden makaleler de dahil olmak üzere otomotiv, seyahat ve kişisel güvenlik makalelerinde uzmanlaşmıştır. Seyahat makaleleri oteller ve tatil köyleri, kaplıcalar, havayolları ve havayolu kuralları, oda ve kahvaltılar, destinasyon incelemeleri, gidilecek yerler ve yapılacak şeyler ve çok daha fazlasıyla ilgili olmalıdır.

Dergi makale başına 100 $ ‘a kadar ödüyor.

18. Sunset Magazine

Bu dergi, 13 Batı eyaletine odaklanıyor ve çeşitli deneyimler ve “yumuşak maceralar” sunan destinasyonların yanı sıra “harekete geçmek” seyahat fikirleri istiyor.

Ücret değişir.

19. Trailer Life Magazine

Bu yayın, seyahat destinasyonlarından açık hava rekreasyonlarına kadar karavan yaşam tarzı hakkındaki hikayeleri kabul eder. Ödeme, küçük bir parça için 100 $ ile fotoğraflı bir teknik özellik için 700 $ arasında değişmektedir.

20. Transitions Abroad Magazine

Yurtdışında yaşayan insanlar için hazırlanan bu yayın, yurtdışında çalışma, yaşama ve eğitimin yanı sıra kültürel ve yemek gezileri hakkında çeşitli makaleler arıyor. Dikkat: Şu anda, İngilizceyi Yabancı Dil (TEFL) olarak öğretmek için çevrimiçi öğrenim hakkında hikayeler arıyorlar.

Web için 1.250 kelimelik bir makale için ödeme genellikle 75 ila 150 ABD Doları arasındadır.

21. World Nomads

World Nomads, şu kategorilere giren seyahat makalelerini arıyor: aşk, korku, keşif, bağlantı ve dönüşüm. Yaşamı değiştiren bir yolculuk veya deneyim hakkında kişisel, özgün bir hikaye sunun.

600 ila 800 kelime arasındaki hikayeler için kelime başına 50 sent ödüyorlar. Yayınlandıktan sonra ödeme yapılır.

22. Alaska Airlines Magazine

Alaska Airlines için aylık bu uçak içi dergi, diğer konuların yanı sıra iş, seyahat, teknoloji ve kişilik makalelerini arıyor.

Oranlar, bir makalenin konusu, uzunluğu ve işlemine bağlı olarak 150 ila 700 $ arasında değişmektedir.

23. WestJet Magazine

Bu havayolunun Kanadalı yaşam tarzı seyahat yayını, içeriden ipuçları ve hizmet odaklı tavsiyelerden yerel mutfak ve özelliklere kadar uzanan hikayeler istiyor.

Ödeme değişir.

24. Via Magazine

American Automobile Association, Batı’ya otomatik seyahat etmeye odaklanan Via Magazine’i yayınlıyor.

Ödeme değişiklik gösterir ve viamail@viamagazine.com adresine e-posta göndererek yönergeler talep edebilirsiniz.

25. Backpacker

Bu dergi, Kuzey Amerika’daki destinasyonları kapsar. Sunumlar, ayak temelli seyahat, vahşi doğa veya kırsal bölge deneyimleri ve tavsiyeleri kapsamalıdır.

Bir uzun metrajlı hikayenin kelime sayısı 1.500 ila 5.000 kelime arasında değişir, ancak 100 ila 1.200 kelime arasında daha kısa ödevler de mevcuttur. Satış konuşmalarını e-posta yoluyla kabul ederler ve ödeme tutarını ve ödeme koşullarını belirten imzalı bir sözleşme gerektirirler.

Ücret değişir, ancak Who Pays Writers kelime başına 50 sente kadar çıkan oranlar bildirmektedir.

26. New Mexico Magazine

New Mexico Turizm Departmanı’nın bu yayını aracılığıyla New Mexico’nun zengin çevresini ve kültürünü sergileyin. Okuyucuların üçte biri eyalette yaşıyor ve eyalet dışı okuyucular genellikle yılda iki kez ziyaret ediyor. Dergi, okuyuculara New Mexico’da yapabilecekleri şeyleri gösteren makalelerle canlı bir editoryal karışım arıyor.

Ödeme tipik olarak kelime başına 35 ila 40 senttir.

27. Lonely Planet

Lonely Planet, gezginlere bir sonraki seyahatlerini planlamaları için ihtiyaç duydukları yerler hakkında derinlemesine bilgi, yapılacak şeyler ve seyahat tavsiyeleri gibi araçları sağlayan ödüllü bir web sitesidir. Dijital içerik, seyahat haberleri ve rehber kitapları yazmak isteyen serbest çalışan katılımcılar arıyorlar.

Oranlar değişebilir, ancak Who Pays Writers kelime başına 30 sentlik bir oran bildiriyor.

28. Texas Highways

Texas’ın resmi seyahat dergisi her ay 54 ülkede 500.000 okuyucuya ulaşıyor. “Manzara, tarih, küçük kasabalar ve alışılmışın dışında yerler” içeren parçalar arıyor.

Kelime başına 50 sent ödüyor.

29. Common Ground Magazine 

Common Ground Magazine okuyucuları Batı Kanada’dan. Çevre, sağlık, zindelik, dönüşümsel seyahat ve kişisel gelişim hakkında makaleler kabul ediyorlar.

Başvurular genellikle 600 ila 1.500 kelime arasında değişir, ancak 2.500 kelimeye kadar olan makaleleri kabul edebilirler. Oranlar kelime başına 10 senttir.

30. International Living Magazine

Bu web sitesi ve aylık dergi, okuyucuların yurtdışında hayallerindeki emekliliği bulmalarına yardımcı olan kapsamlı bir kaynaktır. Yabancılardan ve okuyucularına paralarını artırmanın ve hayatlarını basitleştirmenin yolları hakkında bilgi verebilecek herkesten hikayeler istiyor.

Web sitesi hikayeleri için ödeme 150 dolara kadar; basılı hikayeler 900 kelime için 225 dolar ve 1.600 kelime için 350 dolar artı fotoğraf başına 50 dolar; 600 kelimelik günlük kartpostallar 100 $ ödüyor.

31. Coastal Living

Her yıl yayınlanan 10 sayı ile Coastal Living, Kuzey Amerika’nın Atlantik, Pasifik ve Körfez kıyılarındaki seyahat noktaları, sudaki yaşam, mimari ve etkinlikler hakkında hikayeler sunuyor.

Ücret değişir ve bulucunun ücretleri uygun olduğu zaman ve yerde ödenir.

32. Journey

Journey, AAA Washington’un “seyahat, teknoloji, trafik güvenliği, sigorta ve üye avantajları hakkında ilham verici hikayeler” içeren ödüllü dergisidir.

Who Pays Writers , kelime başına 30 sentlik bir oran bildiriyor, ancak bu pub, sunumunuzla birlikte kendi ödeme oranınızı da belirtmenizi memnuniyetle karşılıyor.

33. New Worlder 

Bu dergi, en çok ses getiren bir taco ile ilgilenmiyor – ama kesinlikle neden en çok vızıltıya sahip olduğunu bilmek istiyor . Amerikalı ve Latin Amerikalı izleyiciler için seyahat, yemek, kültür ve insanlarla ilgili güçlü açılara sahip satış konuşması hikayeleri.

Ödeme onaylanırken, yönergelerde belirli oranlar belirtilmemiştir .

34. Odyssa Magazine

Editörler özellikle bir rehber, kişisel seyahat deneyimi veya seyahatin düşüncelerimizi ve kim olduğumuzu nasıl etkilediğinin yansıması şeklinde seyahat parçaları arıyor olsa da, her üç ayda bir bağımsız gönderimler kabul edilmektedir.

1.500 kelimeye kadar makale başına ödeme 30 $ ‘dır.

35. HitTheRoad

Yeşil ışığı yakalamak için Avustralya, Yeni Zelanda, ABD ve Kanada’daki maceralar, kültürler ve yol gezilerinin harika deneyimleri hakkında bir hikaye yazın ve sunun. Kiralık karavanlar ve karavanlardaki deneyimlere vurgu yapılır, ancak en önemli şey açık yolda yolculuktur.

Standart ödeme, makale türüne ve uzunluğuna bağlı olarak 50 ABD dolarıdır.

36. Cruising World

Cruising World, yazarların sorularını ve istenmeyen el yazmalarını her zaman memnuniyetle karşılar, ancak gönderinize fotoğraf eklediğinizden emin olun. Uzun metrajlı makaleler 2.000 kelimeyi geçmemelidir ve özellik dışı makaleler (teknik makaleler ve genel ilgi alanları) 1.200 kelimeyle sınırlandırılmıştır.

Ödeme, makalenin türüne göre değişir: Kısa, haber değeri taşıyan ürünler için 25 ila 200 ABD Doları ve teknik ve özellikli makaleler için 300 ila 1.000 ABD Doları.

Bu hikayenin orijinal versiyonu Kristen Pope tarafından yazılmıştır .


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Share via

Dutluk Dergi sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin

Send this to a friend