Ataol Behramoğlu’nun Sosyal Medya İle İmtihanı: O Söz Benim değil, Hayır Sizin😂

Gülsek mi ağlasak mı bilemedik; Ataol Behramoğlu bir kullanıcıyı bir sözün kendisine ait olmadığını inandıramadı.2 dk


Sosyal medyada her gün yeni bir çılgınlık yaşanıyor. Bu kez ünlü bir şairin başına gelenler pes dedirtti. Ataol Behramoğlu bir kullanıcıyı bir sözün kendisine ait olmadığını inandıramadı. Ataol Behramoğlu, sosyal medyada gördüğü kendisinin olduğu iddia edilen sözün altına “Benim böyle bir sözüm yok” yazdı. Başka bir kullanıcı ‘Hayır var’ cevabını yazdı.

Bazı özlü sözlerin hayatta olmayan yazarlara / şairlere atfedildiği olağan durumlardan biri haline geldi. Ne var ki bu kez bir kullanıcı fena duvara çarptı. Yaşayan bir şaire söylemediği bir söz atfedilince olanlar oldu.

Sosyal medyada Ataol Behramoğlu imzalı “(…)Öğrendim ki/Bazen başkalarını affetmek yetmiyor/Bazen insanın kendisini affedebilmesi gerekir…” imzalı özlü bir söz paylaşıldı. Behramoğlu, sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yaparak “Benim böyle bir sözüm yok” şeklinde açıklama yaptı.

İşin ilginç yanı başka biri, Ataol Behramoğlu’na “Hayır var, araştırmanızı öneririm” sözleriyle cevap verdi.  İşte o ilginç diyalog.

“LÜTFEN BU SAÇMALIK TEKRAR EDİP DURMASIN”

Ataol Behramoğlu sosyal medyada “Benim Öğrendim ki adıyla alt alta dizilen sözlerle bir ilgim yok. Lütfen bu saçmalık tekrar edip durmasın. Anne gezindiğin bağ diye başlayan bir başka saçmalık var. Onunla da ilgim yok” açıklamasını yaptı.

İşte o mesaj:

Daha sonra sosyal medyada imzası kullananları araştıran Şair, bu kez kendisine ait olmayan ancak imzasıyla kullanılan farklı sözlerin olduğunu da fark etti.

“Hani iki çay söylemiştik Biri soğuk.. Hesap gelince de ‘Haketmeyene bahşiş vermek domuza gerdan takmak gibidir’ demiştin ya Son bahardı… Ataol Behramoğlu” paylaşımını yapan bir sosyal medya kullanıcısını Şair Behramoğlu, “Allah Allah! Ne zaman etmişim bu lafları! Arkadaşlar, yapmayın” diye yanıtladı.

İşte o mesajlar:

“Düşünüyorum da biz; büyüyerek çocukluk etmişiz… Ataol Behramoğlu…” paylaşımına da Ataol Behramoğlu “Bu söz bana ait değil” diyerek yanıt verdi.

İşte o mesajlar:

“Biz geceyi seviyoruz diye kimse kendini yıldız sanmasın. Ataol Behramoğlu” paylaşımını ise Ataol Behramoğlu “Bu söz bana ait değil” diye uyardı.

İşte o mesajlar:


Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
1
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

Comments

Share via
Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi:
Send this to a friend