“Sahnede Yeniden Buluşuyoruz”

"Sahnede Yeniden Buluşuyoruz" 7 Eylül'de başlıyor. Etkinlikler UNIQ'te gerçekleşecek.


Pandemi döneminde birbirinden uzak kalan seyirci ve tiyatrocular “Sahnede Yeniden Buluşuyoruz” etkinliğiyle bir araya geliyor. 16 oyunun yer alacağı etkinlik 7-30 Eylül tarihleri arasında UNIQ İstanbul Açık Hava Sahnesi’nde gerçekleşecek.

Organizasyonu UNIQ İstanbul ve An Yapım tarafından yapılan “Sahnede Yeniden Buluşuyoruz” adlı etkinlik serisi 7 Eylül akşamı Levent Üzümcü Tiyatrosu ve İzmir Halk Tiyatrosu ortak yapımı, başrolünde Levent Üzümcü’nün yer aldığı ‘Aziz Nesin Kabare’ ile başlayacak. UNIQ İstanbul Açık Hava Sahnesi’nde sürecek etkinlik boyunca Genco Erkal, Tülay Günal, Erdal Özyağcılar, Reha Özcan, Çağlar Çorumlu, Ali Poyrazoğlu, Okan Bayülgen, Genco Erkal, Tülin Özen, Berna Laçin, Rutkay Aziz, Dolunay Soysert gibi usta isimlerin rol aldığı toplam 16 oyun sahneye çıkacak.

“Sahnede Yeniden Buluşuyoruz” etkinlikleri 30 Eylül akşamı Erdal Özyağcılar ile Berna Laçin’in sahnede yer aldığı Tiyatro Martı yapımı ‘Hoşgeldin Boyacı’ adlı oyunla sona erecek.

Organizasyonu üstlenen An Yapım, “Sahnede Yeniden Buluşuyoruz”un ticari kaygılarla değil dayanışma ihtiyacıyla tasarlanan bir etkinlik olduğunu vurgularken; An Yapım sorumlusu E. Feza Soysal, ‘her bir biletin, Türkiye tiyatrosu emekçilerinin yeniden ayağa kalkması için bir tuğla işlevi göreceğini’ ifade etti.

GENCO ERKAL, İKİ AYRI OYUNLA SAHNEDE

Genco Erkal iki ayrı oyunuyla etkinlik kapsamında açık havada seyirciyle bir araya gelecek. Erkal’ın kült oyunu “Bir Delinin Hatıra Defteri” ve sahneyi Tülay Günal’la paylaştığı, Nazım Hikmet’in dizeleriyle bezeli müzikli gösteri “Yaşamaya Dair” ile 21 ve 22 Eylül tarihlerinde peş peşe açık hava sahnesinde olacak.

YARIM KALAN SEZONDAN KARMA SEÇKİ

Programda, korona virüsü nedeniyle yarım kalan sezondan yapılan karma bir seçki yer alıyor. Korona virüsü salgını başladıktan sonra İstanbul’da prömiyer yapacak ilk oyun olan, Moda Sahnesi’nin yeni sezon yapımı “Babamı Kim Öldürdü” de seçkide yer alıyor. Fransa’nın genç yazarlarından Edouard Louis’nin roman üçlemesinin sonuncusundan oyunlaştırılan, Kemal Aydoğan yönetimindeki “Babamı Kim Öldürdü”de Onur Ünsal sahnede olacak.

Prömiyerini geçen şubatta yapan, sezonun yeni oyunlarından, Çağlar Çorumlu’nun başrolünde yer aldığı TiyatrOPS yapımı “Übü Hep Übü” ile yine pandemiden kısa süre önce seyirci karşısına çıkmaya başlayan ve Reha Özcan’ın Orhan Veli dizelerini sahneye taşıdığı “Bir Garip Orhan Veli” de programda yer alıyor.

Okan Bayülgen; yazıp yönettiği ve Ceren Taşçı, Zeynep Köse, Deniz Bolışık, Ödül Turan, Gizem Dinç, Aybüke Albere ile birlikte sahne aldığı “Harem Kabare” ile pandemi sürecinden sonra ilk defa tiyatro sahnesinde olacak.

Etkinlikte Kumbaracı50’nin “Kaldırım Serçesi”, DasDas’ın “Westend/Batının Sonu”, Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu’nun “Yangınlar”, Yolcu Tiyatro’nun “Kürklü Venüs” adlı oyunlar da yer alıyor.

Tüm oyunların 20.30’da başlayacağı etkinlik, Maslak’ta bulunan Uniq İstanbul Açık Hava Sahnesi’nde gerçekleşecek. Programla ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşılabilir.

“Sahnede Yeniden Buluşuyoruz” etkinliğinin programı şöyle:

7 Eylül Pazartesi

Aziz Nesin Kabare – Levent Üzümcü Tiyatrosu&İzmir Halk Tiyatrosu

11 Eylül Cuma

Übü Hep Übü – TiyatrOPS

12 Eylül Cumartesi

Bir Garip Orhan Veli – Reha Özcan Kumpanyası

15 Eylül Salı

Ödünç Yaşamlar 2020 – Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu

17 Eylül Perşembe

Harem Kabare – Dada Salon Kabarett

19 Eylül Cumartesi

Yangınlar – Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu

20 Eylül Pazar

Kaldırım Serçesi – Kumbaracı50

21 Eylül Pazartesi

Bir Delinin Hatıra Defteri – Dostlar Tiyatrosu

22 Eylül Salı

Yaşamaya Dair – Dostlar Tiyatrosu

23 Eylül Çarşamba

Babamı Kim Öldürdü – Moda Sahnesi

24 Eylül Perşembe

Westend/Batının Sonu – DasDas

25 Eylül Cuma

Kürklü Venüs – Yolcu Tiyatro

26 Eylül Cumartesi

1984/Büyük Gözaltı – Aysa Prodüksiyon&Perdeci Oyuncuları

27 Eylül Pazar

Hayal Satıcısı – Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu

28 Eylül Pazartesi

Güneyli Bayan – Aysa Prodüksiyon&Perdeci Oyuncuları

30 Eylül Çarşamba

Hoş Geldin Boyacı – Tiyatro Martı


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Share via

Dutluk Dergi sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin

Send this to a friend