Yeni Covid 19 Trendi: Görünüşe Göre, Nadir Kitaplara İlgi Arttı

Shakespeare'in karantinada Kral Lear'ı yazdığı gibi , bu karantinada zengin insanlar Kral Lear'ın kopyalarını 10 milyon dolara satın alıyor.


Shakespeare’in karantinada Kral Lear’ı yazdığı gibi , bu karantinada zengin insanlar First Folio’nun kopyalarını 10 milyon dolara satın alıyor.

Amerikan Kitapçılar Derneği’ne göre, bağımsız kitapçılar COVID sırasında mücadele ederken , pandeminin başlamasından bu yana her hafta birden fazla bağımsız kitapçı kapandı – nadir kitap pazarı daha da güçlendi.

Heritage Auctions’daki nadir kitapların direktörü James Gannon, Bloomberg’e “Katılım ve coşkuda bir artış gördük” dedi .

Heritage’ın Otto Penzler’in kütüphanesinden aldığı üçüncü kitap müzayedesi tahminini ikiye katladı; benzer şekilde, COVID sırasında Christie’s’deki tüm çevrimiçi satışlar düşük tahminlerini aştı.

Bonham’ın New York’taki nadir kitaplar departmanında bir uzman olan Darren Sutherland’in Bloomberg’e “[COVID sırasında], insanlar sadece koleksiyon yapmak için daha fazla zamana ve alana ve daha fazla bilgiye sahip oluyor.”

Sutherland ayrıca bilim ve matematikle ilgili nadir kitapların pandemi sırasında özellikle iyi satıldığını belirtti.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Share via

Dutluk Dergi sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin

Send this to a friend