Warner Bros.’un “büyülü” Harry Potter mağazası haziranda açılıyor

Filmlerinden esinlenilerek hazırlanan Harry Potter mağazası 3 Haziran'da Manhattan'da açılıyor.


Warner Bros. “büyülü” ve resmi Harry Potter mağazasını 3 Haziran’da Manhattan’ın Flatiron Bölgesi’nde açıyor.

Potansiyel müşteriler 935 Broadway’deki adrese girdiklerinde, Profesör Dumbledore’un sadık evcil hayvanı Anka Kuşu olan 220 kiloluk tavandan sarkan bir Fawkes tarafından karşılanacak.

Bu bölüm tamamen el işçiliğiyle yapılmış.

Mağazada Dumbledore’un ofisinin girişini koruyan dönen Griffin de var. Stüdyo, her iki modelin de “birkaç ay içinde uzman bir ekip tarafından tamamen el işçiliğiyle” yapıldığını açıkladı.

Mağaza üç kattan oluşuyor.

İçeri girdikten sonra, JK Rowling’in Büyücü Dünyası hayranları, 15 farklı temalı alanda doğrudan Potter ve Fantastic Beasts serilerinden dönüştürülmüş özel öğeler için alışveriş yaparken fotoğraf çekme fırsatından da yararlanabilecekler. Ziyaretçiler Londra’daki bir telefon kutusunun içinde (Sihir Bakanlığı’nın gizli girişi olarak da bilinir) ya da Hagrid’in devasa deri botlarında poz verebilecek.

Mağazanın bölümlerinden biri.

Warner Bros. yetkilisi Sarah Roots yaptığı açıklamada, “Filmlerden esinlenen tasarımın sanatsal ayrıntı düzeyi ve kalitesi, mağazanın şehre tamamen yeni bir alışveriş deneyimi getireceği anlamına geliyor. Sergilenen 1000’den fazla dekor (filmlerde yer alan bazı otantik öğeler dahil), inanılmaz temanın yanı sıra fotoğraf fırsatları ve fantastik ürün yelpazesi gibi deneyimlerle, her hayran için özel bir şeyler sunacak.” dedi.

Mağazada her hayran için özel ürünler bulunacağı belirtiliyor.

Lovegood ailesinin Dirigible Erik ağacının altında durabilir; kişiselleştirilmiş Hogwarts House cüppeleriyle cesur bir tarz yaratabilirsiniz. Mağazada şekerli Hogsmeade tesisinin şekerlemelerine atfen yapılmış Çikolata Kurbağalar, Bertie Bott’un fasülyeleri ve diğer büyülü tatlılar da bulunuyor.

Mağaza 3 Haziran’da açılıyor.

Warner Bros Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Karl Durrant, “İnsanların hayatında gerçekten zor bir dönem oldu ve New York şehrinin kalbindeki Harry Potter mağazasını açarak, insanların hayatlarına biraz sihir getirmeyi dört gözle bekliyoruz,” dedi.

 


%d blogcu bunu beğendi: