Veba Geceleri’nin satış rakamları

Orhan Pamuk'un merakla beklenen romanı Veba Geceleri'nin ilk hafta ne kadar sattığı merak konusu oldu.


Orhan Pamuk’un merakla beklenen son romanı Veba Geceleri geçtiğimiz günlerde raflarda yerini almıştı. Nobel ödüllü yazarın kitabı hem internet hem de kitapçı raflarında satışa sunulduğundan bu yana hakkında pek çok yazı yazıldı röportajlar yapıldı. En çok merak edilenlerden biri ise ünlü yazarın kitabının satış rakamları oldu.

23 Mart’ta okuyucuya sunulan kitabın ilk baskısı 300 bin adet olarak yapıldı. Kapak tasarımıyla da beğeni toplayan kitabın ilk hafta ne kadar sattığı ise şimdilik kesin olmamakla birlikte fikir sahibi olunabilinecek kaynaklar var. Bunlardan biri olan kitapyurdu.com’da kitabın 31 Mart itibariyle 4767 adet satıldığı görünüyor.

https://www.dutlukdergi.com/veba-geceleri-biraz-oku/

Kitapyurdu gibi kitapların satış adedini açıkça belirten başka büyük kitapçı olmadığından şimdilik bu rakamla yetineceğiz. Genel olarak bu rakamın on katının piyasadaki genel satış satış rakamı olabileceğini savunan yayıncılar yok değil. Onların hesabıyla Veba Geceleri’nin kitapyurdu.comdaki satış adedinin on katı yani 47.670 adet satmış olabileceğini söylemek mümkün.

Ama tabi ki kesin satış rakamlarını YKY’nin ilerleyen dönemde açıklamasıyla öğrenebiliriz.

https://www.dutlukdergi.com/veba-gecelerine-ilk-inceleme-kariyerinin/


%d blogcu bunu beğendi: