Türk Telekom’dan gençler için ‘Bulut Bilişim Kampı’

Türk Telekom, bulut teknolojileri alanında kariyerine güçlü bir başlangıç yapmak isteyen gençler için ‘Bulut Bilişim Kampı’ düzenlediğini duyurdu. Bu yıl 11-20 Ekim tarihleri arasında ilki yapılacak kampın ilk üçe girenlerin toplam 33 bin lira değerinde ödülün sahibi olmasıyla tamamlanacağı belirtildi.


Türk Telekom, genç yeteneklerin kariyerini ‘Gelişim Üssü’ projeleriyle desteklemeyi sürdürdüğünü kaydetti. Operatör şirketi, ‘Gelişim Üssü’ çatısı altında bu yıl ilki düzenlenecek ‘Bulut Bilişim Kampı’ ile bilişim teknolojileri alanında gençlerin kariyerlerine katkı sağlayacak bir gelişim fırsatı sunduğunu açıkladı. Günlük hayatı kolaylaştıran ve geleceğin mesleği olan bulut teknolojileri alanında kariyer yapmak isteyen gençlere eğitim fırsatı sunduğu vurgulanan kamp, 11-20 Ekim tarihleri arasında çevrim içi olarak yapılacak.

İLK ÜÇE GİRENLERE 33 BİN LİRA ÖDÜL

Kampa davet edilen gençlerin alanında uzman isimlerden 20 saatin üzerinde ücretsiz eğitim alırken sektörün öncü isimlerinin yer aldığı panellere katılabilecekleri, kamp sonunda ise kariyerlerinde fark yaratacak bir eğitim sertifikasının sahibi olacakları da belirtildi. Ayrıca yapılan açıklamaya göre kamp sonundaki proje yarışması ve kamp boyunca gösterdikleri performans açısından değerlendirilen katılımcılardan dereceye giren üçüncüye 8 bin lira, ikinciye 10 bin lira, birinciye 15 bin lira olmak üzere toplamda 33 bin lira değerinde ödül verilecek.

Lisans veya yüksek lisans öğrencileri ile en fazla 2 yıl önce bir lisans programından mezun gençler, 6-19 Eylül tarihleri arasında https://turktelekomkariyer.com.tr/bulut-bilisim/adresi üzerinden kampa başvuru yapabilecekler. Kampın tüm değerlendirme aşamaları ve eğitimleri çevrim içi ilerleyecek.

Kaynak: DHA


%d blogcu bunu beğendi: