The Irregulars: Netflix izleyicileri, yeni dizide John Watson hikayesinin 'homofobik' sonucunu eleştiriyor

The Irregulars: İzleyiciler John Watson’ın hikayesini ‘homofobik’ buldu

Netflix'in yeni Sherlock Holmes uyarlaması The Irregulars'da Dr. John Watson karakterinin hikayesi tartışmalara neden oldu.


Netflix’in yeni Sherlock uyarlaması The Irregulars’ta Sherlock Holmes ve Dr John Watson’dan ziyade vakaları çözen sokak çocuklarına odaklanılıyor. Dizide Royce Pierreson tarafından canlandırılan Dr. Watson karakteri olumlu ve olumsuz tepkilere neden oldu. Dr. Watson’ın hikayesinin homofobik sonuçlar doğurduğunu savunanlar çoğunluktaydı.

Hikayeye kısaca göz atmak gerekirse;  sezon ilerledikçe Watson’ın Holmes’a aşık olduğu ortaya çıkıyordu.

Birçok kişi bu durumu överken bazıları da bunun doğurduğu sonucu sorguladı. Bunun nedeni daha çok bu da aşkın karşılıksız oluşu ve Watson’ın Holmes’u kıskanarak bazı kötü sonuçlara neden olması gibi görünüyor.

Watson için trajik

Bir izleyici, “Bu konuda aşırı heyecanlanmanın bir anlamı olmadığını düşünüyorum,” diye yazdı ve ekledi: “Bu Watson için hala trajik, hüzünlü bir eşcinsel son. Aynı hikayenin daha önce anlatıldığını görmemiş miydik? Sıkıcı. ”

Bir başkası şöyle yazdı:” Bir eşcinsel Watson’ı sev, Alice’i öldürmesini sevme çünkü bir adamı (Sherlock’u) seviyordu. ”

Hikayeyle ilgili sorunlarını açıklayan bir izleyici şöyle tweet attı: “John Watson, Sherlock Holmes’a aşık bir eşcinsel siyah adam ve bu aşkın doğrudan bir sonucu olarak Holmes’un ölümünden sorumlu oluyor. ‘ Beyaz heteroseksüel gerçek aşk. Deliriyorum. ”

İyi bir dönüş

Bir izleyici buna” ders kitabı homofobisi “adını verdi.

Ancak, bazı izleyiciler gösteriyi “Watson ve Holmes hikayesine iyi bir dönüş” olarak övdü ve bir kişi şunları yazdı: “Gey bir siyah John Watson mı ?! The Irregulars’a aşığım. Netflix bu sefer gerçekten iyi iş çıkardı. ”

Kaynak: The Independent

https://www.dutlukdergi.com/the-irregulars-sherlocku-tahtindan-eder-mi/

https://www.dutlukdergi.com/netflixin-sherlocku-the-irregularsa-dair/


Sizin Tepkiniz Nedir?

hate
0
hate
confused
0
confused
fail
0
fail
fun
0
fun
geeky
0
geeky
love
0
love
lol
0
lol
omg
0
omg
win
0
win