Taciz Mağdurları Hasan Ali Toptaş’a Dava Açıyor

Ünlü romancı tarafından taciz edildiğini iddia eden mağdurlar dava açmaya hazıırlanıyor.


Ünlü Hasan Ali Toptaş ile ilgili sosyal medyada şoke eden bir gelişme yaşanmıştı. Başta yazar Pelin Buzluk olmak üzere bazı kadın yazarlar vaktiyle Hasan Ali Toptaş tarafından tacize uğradıklarını savunmuşlardı. Yazar Hasan Ali Toptaş kendisine yönelik taciz iddialarının ardından özür açıklaması yaparak iddiaları zımnen kabul etmiş oldu. O açıklama şöyle:

Öte yandan tacize uğradıklarını iddia eden isimlerin Hasan Ali Toptaş’a dava açmaya hazırlandıkları öğrenildi.

Ne olmuştu?

Yazar Pelin Buzluk ve çok sayıda kadının yazar Hasan Ali Toptaş’ın tacizine ve cinsel saldırısına uğradığını açıklamıştı.

“Leylâ” isimli bir Twitter kullanıcısının Hasan Ali Toptaş’ın tacizine uğradığını açıklamasının ardından 20’ye yakın kadın Toptaş ile ilgili yaşadıklarını paylaştı.

Paylaşım yapanlardan biri de Yazar Pelin Buzluk oldu. Buzluk, yaşadıklarını “Benim de kendisiyle çok korkunç bir anım var. O zaman evliydim, eşime bile anlatamadım. Yıllar sonra güçlükle anneme anlatabildim. Sonraları bazı yazar arkadaşlarıma yine zorlanarak anlattım. Bir hafta sonra kendisiyle yan yana fotoğraf paylaşan oldu. Leyla asla yalnız değilsiniz” ifadeleriye anlattı.

Pelin Buzluk’un paylaşımına destek olan Yazar Aslı Tohumcu da Yazar Bora Abdo’nun taciziyle karşı karşıya kaldığını yazdı. Tohumcu, “Hasan Ali Toptaş da yalnız değil tabii. Bora Abdo var. Beni arkadaşımdan ayırıp taksime atlamasıyla gelişen bir olay. Ben de büyüdüm, kadınlarla sarmalandım iyice. Konuşabiliyorum. Herkes konuşsun. Bizim korkacak bir şeyimiz yok!” dedi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Share via

Dutluk Dergi sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin

Send this to a friend