Samuel L. Jackson, en sevdiği 5 filmini açıkladı

Jackson, "Kendi filmlerimi izlemiyorum" diyen oyunculara da gönderme yaptı.


Jackson, Marvel ve Star Wars filmleri de dahil olmak üzere 150’den fazla yapımda rol almış büyük bir isim.

Hollywood yıldızı Samuel L. Jackson, kendisinin rol aldığı 5 favori filmini sıraladı.

Başarılı yönetmen Quentin Tarantino’nun dünyaca ünlü Ucuz Roman (Pulp Fiction), Zincirsiz (Django Unchanied) ve The Hateful Eight gibi filmlerinde de oyunculuğuyla dikkatleri üzerine çeken Jackson, TV sunucusu Stephen Colbert’in şovunda konuştu.

9 Haziran’da yayımlanan programda Colbert, oyuncuların kendi filmlerini izleyip izlemediği sorusunu Jackson’a yöneltti.

“Kendimi görünce izliyorum”

“Kendi filmlerimi izlemiyorum” diyen oyunculara gönderme yapan Jackson, şu ifadeleri kullandı:

“Bazı oyuncular bu konuda size yalan söylüyor. Kendi filmlerini izliyorlar. Bu bir ‘beni izle’ işi. Bu yüzden buradayız. Televizyonda kanallar arasında gezinip izlemek istediğim bir şey bulamazsam ve içinde benim olduğum bir film görürsem durup onu izliyorum.”

Sunucu bunun ardından yıldız isimden “En iyi 5 Samuel L. Jackson filmini” seçmesini istedi. Jackson’ın şaşırtıcı listesi şöyle oldu:

İyi Geceler Öpücüğü (The Long Kiss Goodnight)

Öldürme Zamanı (A Time to Kill)

Jackie Brown

Kırmızı Keman (Red Violin)

187 (One Eight Seven)

Prestijli kültür yayını IndieWire, bu filmlerin 1990’larda çıktığına dikkat çekti. Haberde Jackson’ın 2019’da, Zincirsiz’de canlandırdığı Stephen’ın en beğendiği karakteri olduğunu söylediği hatırlatıldı.

Jackson, kendisinin yer almadığı 5 favori filmininse Baskın (The Raid), Baba (The Godfather), Hard Boiled, Hoodlums ve The Berlin File olduğunu açıkladı.

Efsane denmesinden rahatsız

Oyuncu Savannah Film Festivali’nin 2020 Sinema Efsanesi ödülüne layık görülmesinin ardından bu kelimeyle ilgili görüşlerini açıklamış ve efsane kelimesinden rahatsız olduğunu söylemişti.

Jackson, “Efsaneler, başka insanların yapamayacağı şeyleri başaran veya olağanüstünün de ötesinde şeyler yapan insanlar” demişti.

“Ben bulunduğum yere gelmek için sadece sıkı çalışma ve azimle sebat ettim.”


%d blogcu bunu beğendi: