“Ruh Ölmez Evrene Döner”

İki araştırmacı, insan beyninin aslında bir 'biyolojik bilgisayar' olduğuna ve 'insan bilincinin' beynin içinde bulunan kuantum bilgisayar tarafından yürütülen ve 'öldükten' sonra bile var olmaya devam eden bir program olduğuna inanıyor.1 dk


1996 yılından bu yana, Anesteziyoloji ve Psikoloji Bölümü’nden Amerikalı bir Fizikçi ve Emeritus olan Dr. Stuart Hameroff ve Oxford Üniversitesi’nde matematiksel bir fizikçi olan Sir Roger Penrose, ruhun beyin hücrelerinin mikrotübüllerinde tutulduğunu söylüyor.

Onların ‘kışkırtıcı’ teorisi, insan ruhunun beyin hücreleri tarafından içlerindeki mikrotübül adı verilen yapılarda bulunduğunu iddia ediyor.

İki araştırmacı, insan beyninin aslında bir ‘biyolojik bilgisayar’ olduğuna ve ‘insan bilincinin’ beynin içinde bulunan kuantum bilgisayar tarafından yürütülen ve ‘öldükten’ sonra bile var olmaya devam eden bir program olduğuna inanıyor.

YouTube video

Dahası, her iki bilim insanı, insanların ‘bilinç’ olarak algıladıkları şeyin, aslında, sözde ‘mikrotübüller’de bulunan’ kuantum yerçekimi ‘etkilerinin sonucu olduğunu iddia ediyor.

Teori, insanlar ‘klinik ölüm’ olarak bilinen bir aşamaya girdiğinde, beyinde bulunan mikrotübüllerin kuantum halini kaybettiğini, ancak içlerindeki bilgileri koruduğunu gösteriyor. Başka bir deyişle insanlar öldükten sonra ruhları evrene dönüyor ve ölmüyor.

Science Channel’ın Through the Wormhole belgeseline konuşan Dr. Hameroff şunları söyledi:

“Diyelim ki kalp atmayı bıraktı, kan akışı durdu; mikrotübüller kuantum hallerini kaybeder. Mikrotübüllerdeki kuantum bilgisi yok edilmez, yok edilemez ve evrene büyük ölçüde dağılır. Hasta yeniden hayata döndürülürse, canlandırılırsa, bu kuantum bilgisi mikrotübüllere geri dönebilir ve hasta “Ölüme yakın bir deneyim yaşadım” der. Canlandırılmazlarsa ve hasta ölürse, bu kuantum bilgisinin bedenin dışında, belki de sonsuza kadar bir ruh olarak var olması mümkündür. ”

Bu teoriye göre, insan ruhları beynimizdeki nöronların ‘etkileşimlerinden’ daha fazlasıdır ve zamanın başlangıcından beri mevcut olabilir.

Kaynak: ancient-code.com

 


Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

Comments

Share via
Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi:
Send this to a friend