“Resident Evil: Welcome to Raccoon City”ye dair her şey

"Resident Evil: Welcome to Raccoon City"nin vizyon tarihi değişti.


Resident Evil yeniden uyarlamasının resmi adı geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı.

Johannes Roberts’ın yönetmen koltuğuna oturacağı yeni Resident Evil uyarlamasının adı resmi oyunların geçtiği şehirden ilham alınarak Resident Evil: Welcome to Raccoon City olarak seçildi. Film, Milla Jovovich’li Resident Evil’ın devamı olmayacak, tamamen yeni bir uyarlama olarak izleyici karşısına çıkacak.

Resident Evil: Welcome to Raccoon City’nin resmi adı, SXSW Festivali’nde bizzat yönetmen Johannes Roberts tarafından açıklanmıştı. Filmin 3 Eylül 2021 tarihinde sinemalarda gösterime girmesi planlanıyordu ancak bu tarih de değişti. Yeni vizyon tarihi olarak 24 Kasın 2021 olarak belirlendi.

Yeni Resident Evil’ın Paul W.S. Anderson imzalı Resident Evil filmleriyle bir ilgisi olmayacak. 1998 yılında Raccoon Şehri’nde patlak veren zombi salgınının başlangıç noktasına götürecek.

Önceki seride Milla Jovovich Alice karakterine hayat vermişti.

Robert Kulzer’ın yapımcılığını üstleneceği Resident Evil filminde Hannah John-Kamen, oyunların meşhur başkarakteri Jill Valentine’a hayat verecek. Kaya Scodelario, Claire Redfield’ı; Robbie Amell ise Chris Redfield’ı canlandıracak. Tom Hopper, Albert Weskel ile; Neal McDonough, William Birkin ile ve Avan Jogia, Leon karakteri ile Resident Evil’daki yerini alacak. Donal Logue’u ise Brian Irons olarak izleyeceğiz. Karakter, 1998 yılına kadar Raccoon Polis Merkezi’nin komiseri olarak biliniyor. Ek olarak Lily Gao’yu Ada karakteriyle, izleyeceğimiz açıklanmıştı.

Resident Evil’ın yeniden hayata geçirileceği, 2018 yılında açıklanmıştı. Ancak James Wan’in projeden ayrılması, olayları zora sokmuştu. Şimdi ise yeniden harekete geçildi. Sony Pictures ve Constantin Films, Resident Evil için iş birliğine gitti.

Bu arada Resident Evil’ın tek projesi Welcome to Raccoon City değil. Ayrıca bir live-action dizi planlanıyor. Yepyeni karakterleri ekranlara getirecek olan dizi, Netflix’te yayınlanacak.


%d blogcu bunu beğendi: