Orkun Uçar’ın yeni kitabı Opus raflarda yerini aldı

Birbiriyle bağlantılı üç kısa romandan oluşan Orkun Uçar'ın bilimkurgu ve macera türündeki yeni romanı Opus raflarda yerini aldı.


Metal Fırtına serisiyle bir dönem fırtınalar estiren ve kitapları milyonlara ulaşan Orkun Uçar son kitabı Opus ile hayranlarını sevindirdi. Orkun Uçar’ın yeni kitabı Opus Holden kitap etiketiyle raflarda yerini aldı.

Teknoloji Polisiye Kurguları Değiştiriyor

2004 yılında Burak Turna ile birlikte kaleme aldığı Metal Fırtına kitabıyla adını geniş kitlelere duyuran Orkun Uçar; zaman içerisinde Metal Fırtına serisi dışında kaleme aldığı eserlerle bilimkurgu ve fantazi edebiyatının önemli temsilcileri arasına girdi. Xasiork Ölümsüz Öykü Kulübü ve Xasiork Ölümsüz Öyküler Yayınevi ile spekülatif kurgu türü için emek verdi.

Yazmanın Laneti ve Absentium

Asi, Zifir, Kızıl Vaiz, Derin İmparatorluk, Derzulya Serisi, Kült ve Absentium ile yazarlık kariyerini sürdüren Orkun Uçar’ın yeni yayınevi bir süredir merak ediliyordu. Sorunun cevabı eski Xasiork üyesi Baran Güzel tarafından kurulan Holden Kitap’tan geldi. Macerasına artık Holden Kitap çatısı altında devam edecek Uçar’ın burada okurlarla buluşturduğu ilk kitap ise Opus oldu.

Hayal Gücü Dostu Yiyecekler ve İçecekler

Uçar’ın yeni kitabı OPUS, birbiriyle bağlantılı üç kısa romandan oluşuyor. Sigun adında evden çıkamayan bir internet korsanının hikâyesiyle başlayan roman daha sonra uzayın sonsuzluğunda gezinen bir maceraya dönüşüyor.
Çoklu evrenler, uzay kolonileri, yapay zekâlar, klonlar, tiranlar ve gizemli gezegenler hayal gücünün sınırlarını zorluyor. Orkun Uçar fantazyanın Türkiye’deki en büyük yazarlarından biri olduğunu bir kez daha kanıtlıyor. Bu görkemli romanın sayfaları arasında gezinirken aklınıza hakim olmaya çalışmanızı tavsiye ediyoruz.
 
Toplamda 248 sayfadan oluşan eserin editörlüğünü Baran Güzel, kapak tasarımını Barış Şehri üstleniyor. Kitap, Ağustos 2022 itibarıyla raflardaki yerini almaya başladı.
Tanıtım bülteninden:

“Eskiden insanlar görünmeyen tanrılara taparmış ama bizim tanrılarımız aramızda dolaşıyor. Arkalarında kanlı ayak izleri bırakarak…”
“Hayal gücünün iki çocuğu vardır: Sanat ve din. Onları tohumlayan ise yalan söyleme yetisidir.”
Kitabı satın almak için tıklayın:

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Share via

Dutluk Dergi sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin

Send this to a friend