O Yarışmaların Başvuru Tarihleri Uzatıldı

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve TÜRSAK Vakfı tarafından bu sene ilk defa çevrim içi olarak gerçekleştirilen 16. TÜRSAK Çocuk Filmleri Festivali kapsamında düzenlenen “Filmimin Hikâyesi” ve “Genç Objektif” yarışmalarının başvuru tarihi uzatıldı.  2 dk


Çocukların sağlıklı bir hobi edinmelerine, sanatsal üretim gerçekleştirmelerine, sinemayla tanışmalarına ve erken yaşta sinema kültürü edinmelerine rehberlik etme hedefi ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, TÜRSAK Vakfı iş birliğiyle gerçekleştirilen 16. TÜRSAK Çocuk Filmleri Festivali’nde genç sinemaseverlerin yarışacağı “Filmimin Hikâyesi” ve “Genç Objektif” yarışmaları için belirlenen başvuru tarihleri 10 Ağustos 2020 tarihine kadar uzatıldı. Basın bülteninden👇

Seçilecek Hikayeler ve Fotoğraflar Geleceğin Yeteneklerini Ortaya Çıkaracak

Geleceğin senaristleri, yazarları, fotoğrafçıları veya görüntü yönetmenlerinden biri olmak isteyen 8-13 yaş arasındaki çocuklar, “Şehirler ve Hikâyeler” konusu başlığı altında, yaşadıkları, gördükleri veya sadece hayallerinde canlandırdıkları şehirler hakkında istedikleri hikâyeyi yazarak “Filmimin Hikâyesi” Yarışması’na veya yaşadıkları şehirlere ait, onlar için önemli olan bir şeyin fotoğrafını çekerek “Genç Objektif” Fotoğraf Yarışması’na katılabilecekler. “Filmimin Hikâyesi” Kısa Hikâye Yarışmasına başvuranlar arasından seçilecek 50 hikâye ile “Genç Objektif” Fotoğraf Yarışmasına başvuranlar arasından seçilecek 50 fotoğraf “Filmimin Hikâyesi” kitabına basılacak. Bu kitaplardan yüz tanesi kitaba hikâyesi ve fotoğrafı basılan çocuklara, 100 tanesi de bu çocukların okudukları okulların kütüphanelerine gönderilecek. Genç senarist ve genç fotoğrafçı adaylarının tüm arkadaşları yazdıkları hikâyeleri ve çektikleri fotoğrafları görme şansına kavuşacak. Ayrıca kitaplara kitapevlerinden de ulaşılabilecek.

Yazılan Hikâyeler ve Çekilen Fotoğraflar Hayalleri Gerçeğe Dönüştürecek

Kitaba basılan hikâyeler ve fotoğraflar arasından birinci seçilen gençler ise aileleriyle birlikte İstanbul’a gelip bir hafta İstanbul’da kalacak ve bu süre boyunca hem İstanbul’u gezip tanıyacak hem de yönetmenler eşliğinde Filmimin Hikâyesi Yarışması’nda birinci olan hikâyeyi filme çekip hayallerini gerçeğe dönüştürebilecek. Bunun yanı sıra festivalin ödül töreninde Filmimin Hikâyesi Yarışması’nın birincisine dizüstü bilgisayar ve Genç Objektif Fotoğraf Yarışması’nın birincisine de profesyonel fotoğraf makinesi hediye edilecek.

Yarışmalar İçin Eğitim Desteği

Festival kapsamında, her iki yarışmaya katılacak gençleri bilgilendirmek ve daha nitelikli hikâye ve fotoğraflarla başvuru yapabilmelerini sağlamak amacıyla TÜRSAK Vakfı YouTube kanalında canlı yayında ikişer bölümden oluşan atölyeler gerçekleştirildi. Mazlum Kuzey, Kardeşim Benim, Hesapta Aşk ve Can Feda filmlerinin senaristi Zafer Külünk tarafından gerçekleştirilen “Yaratıcı Yazarlık Atölyesi” ile Işıklar Sönmesin, Hoşçakal Yarın, Mülteci, Lal Gece ve F Tipi Film yapımlarının yönetmeni Reis Çelik tarafından gerçekleştirilen “Genç Objektif Atölyesi”nin videoları, yarışmaya katılmak isteyen gençlere rehberlik etmesi amacıyla TÜRSAK Vakfı YouTube kanalı üzerinden yayınlanmaya devam etmektedir.

Başvurularda Son Tarih 10 Ağustos 2020!

Her iki yarışmada da başvurular 10 Ağustos 2020 tarihine uzatılmış olup, yarışmayla ilgili ayrıntılı bilgiler ve güncel duyurular yarışmanın web sitesinden ve TÜRSAK Vakfı’nın sosyal medya hesaplarından takip edilebilir.


Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

Comments

Share via
Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi:
Send this to a friend