Nicole Kidman ve Hugh Grant’ten The Undoing

Grace'in mükemmel görünen hayatında bir uçurum açılıyor. Tam bir şok. Bir ölüm. Nicole Kidman ve Hugh Grant'ten The Undoing yayında.


Suç – gerilim türünde iyi dizi bulmak gerçekten zor. Ya ucuz aksiyona kaçıyor suç dizileri ya da Sherlock Holmes2e özenelim derken ortaya anlaşılmaz şeyler çıkarıyorlar. Bugün değineceğimiz dizi The Undoing. Son aylarda başarılı yapımlar bulmak ve yayınlamakta sıkıntılar çeken Digiturk acaba bu sefer turnayı gözünden vurmuş olabilir mi?

HBO dizisi daha ilk bölümün ilk sahnelerinde Big Little Lies havası veriyor. Yönetmen mi aynı derken aslında senaryoyu yazan kişinin aynı olduğunu fark ediyorsunuz. Dizinin fragmanı çok havalı zaten. Müziği Dream a Little Dream of Me’yi Nicole Kidman söylüyor. İyi bir giriş yapmayı başarmışlar.

Yazar David E. Kelley ( Big Little Lies ) ve yönetmen Susanne Bier’den ( The Night Manager ), yeni bir dizi The Undoing. Başarılı bir terapist olan Grace Fraser (Nicole Kidman) ve sadık kocası Jonathan (Hugh Grant) ve çocuklarına odaklanıyor; New York’ta seçkin bir özel okula devam eden oğulları.

Grace’in mükemmel görünen hayatında bir uçurum açılıyor. Tam bir şok. Bir ölüm. Daha fazla ayrıntı vermemek için dizinin konusunu anlatmayayım. Bu konuda başka ne dersem sürprizi kaçar çünkü. Madem suç ve gerilim dizisi neredeyse hiçbir şey bilmeden izlemek en iyisi.

Suç gerilim tarzından hoşlanan biri olarak diziyi heyecanla beklediğimi söyleyebilirim. Platform haftalarca yakında diye tanıtım yaptı. Oyuncular da ilgi çekici olduğundan bekledik tabi özellikle de pandemi nedeniyle hiçbir yere çıkamazken ilaç gibi geldi. Kısa süreliğine de olsa.  Şimdi geldiğimiz noktada dizi her hafta bir bölüm olarak yayınlanmaya başladı.

Yazarı David E. Kelley sıradan hayatın parıltılarını anlatmayı çok iyi biliyor. Güneş ışıklarını, kahve kokusunu, yağmuru, yaya geçidinde yürüyen, koşan insanları büyülü bir şekilde anlatabiliyor ve çalıştığı yönetmenler de onu çok iyi anlıyor olacak ki ortaya izlenesi yapımlar çıkıyor.

The Undoing mükemmel görünen aslında dram ve bilinmezliklerle dolu hayatlara odaklanıyor. Gündelik hayatın ta kendisi yani. Kidman her ne kadar yüzüne küçük müdahalelerde bulunmuş olsa da hala çok güzel ve zarif. Aynı şeyi Hugh Grant için de söyleyebiliriz.

Dizide Doktor Fraser’in babası rolündeki Donald Sutherland’e de değinmeden geçmeyeceğim. Onun varlığı bile diziye çok şey katıyor. Canlandırdığı karakter de çok sahici. Oyunculuğuna laf edemeyiz bile tabi.

Dizi şimdilik iyi ilerliyor lakin yeni bölümler ne getirir bilinmez. Bana verdiği izlenim en sürükleyici bölümlerin bir ve ikinci bölüm olarak kalacağı yönünde. Yine de bilemeyiz tabi. Ortada büyük bir emek var. Saygı duymak lazım.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Share via

Dutluk Dergi sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin

Send this to a friend