Netflix korku: Bly Malikanesi’ne musallat olan gerçek iblisler

Ölmek, yok olmak değildir. "The Haunting: Tepedeki Ev"in yaratıcısının imzasını taşıyan bu gotik aşk öyküsü tüyler ürpertici sırlar barındırıyor.


The Haunting: Bly Malikânesi, Amerikan yapımı doğaüstü korku-dram dizisi. Netflix yapımı bu dizi The Haunting of Hill House‘un antoloji türündeki devam halkasıdır.

Korku sevenlerin dikkatini çekecek bir film Henry James romanı The Turn of the Screw’den uyarlanan bir hayalet hikayesi olan The Haunting of Bly Manor.

The Haunting: Bly Malikânesi, 1980’lerin İngiltere’sinde geçiyor. Yeğenlerinin bakıcıları trajik bir şekilde ölünce, Henry Wingrave onları emanet edebileceği genç bir Amerikalı bakıcı tutar. Yeni bakıcı, malikânenin aşçısı Owen, bahçıvan Jamie ve Kahya Bayan Grose ile birlikte yetim iki çocuğun bakımından sorumlu olacaktır. Ancak zaman geçtikçe her şeyin malikânede göründüğü gibi olmadığı ortaya çıkar. Tüyler ürpertici gotik romantizme ev sahipliği yapan malikânede aşk ve kaybın yüzyıllardır süren karanlık sırları gün yüzüne çıkmayı bekliyor.

Netflix’in sevilen dizisi The Haunting of Hill House’un The Haunting of Bly Manor adını taşıyan 2. sezonu, iki kardeşe bakmak için mürebbiye olarak geldiği evde hayaletler gördüğünü söyleyen bir kadını odak noktasına alıyor. Dizi, izleyiciyi Bly Malikânesi ile buranın canlı ve ölü sakinlerinin yaşamlarına davet ediyor. The Haunting of Hill House’ta Nell ve Luke Crain kardeşler olarak izlediğimiz Victoria Pedretti ve Oliver Jackson-Cohen, ikinci sezonun da başrollerini paylaşıyor. Dizide Victoria Pedretti, bu çocuklara bakmak üzere mürebbiye olarak eve gelen Dani Clayton, Oliver Jackson-Cohen ise Dani’nin yakın arkadaşı Peter olarak karşımıza çıkıyor.

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Share via

Dutluk Dergi sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin

Send this to a friend