Murat Karahan’dan Gençlik Marşı

Binlerce öğrenci, dünyaca ünlü tenorumuz Murat Karahan, Ankara Devlet Opera ve Balesi Gençlik korosu ve Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Gençlik Orkestrası eşliğinde muhteşem bir “Gençlik Marşı” performansına imza atmıştı.


Milli Mücadele’nin 100’üncü yılı kutlamaları kapsamında 2019 yılında Congresium Ankara oditoryumunu dolduran 3 bin lise öğrencisi, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü dünyaca ünlü tenor Murat Karahan, Ankara Devlet Opera ve Balesi Gençlik korosu ve Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Gençlik Orkestrası eşliğinde Gençlik Marşı’nı seslendirmişti.

Milli Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, Ankara Devlet Opera ve Balesi ile TRT, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı öncesinde, tam 100 yıl önce yakılan Milli Mücadele ateşinin coşkusunu günümüze taşımak için bir araya gelmişti.

Congresium Ankara oditoryumunu dolduran 3 bini aşkın lise öğrencisi, dünyaca ünlü tenor Murat Karahan’la birlikte Ankara Devlet Opera ve Balesi Gençlik korosu ve Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Gençlik Orkestrası eşliğinde tarihe geçecek bir performansı gerçekleştirmişti. Marşı, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü, dünyaca ünlü tenor Murat Karahan seslendirirken, sahnede Şef Burak Tüzün yönetimindeki Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Gençlik Orkestrası ve Ankara Devlet Opera ve Balesi Gençlik Korosu eşlik etmişti. Ay yıldızlı tişörtleri ve ellerinde Türk bayraklarıyla 3 bini aşkın lise öğrencisi hep bir ağızdan Gençlik Marşı eşliğinde dev oditoryumu adeta titretmişti.

19 Mayıs Genlik ve Spor Bayramı’nda o görüntüler bir kez daha paylaşım rekorları kırdı. İşte o görüntüler…

[videopress HN75uumd]


Sizin Tepkiniz Nedir?

hate
0
hate
confused
0
confused
fail
0
fail
fun
0
fun
geeky
0
geeky
love
0
love
lol
0
lol
omg
0
omg
win
0
win