Meghan Markle’ın çocuk kitabı tartışmaların odağı oldu

Bir baba ile oğulun hikayesini anlatan Markle'ın The Bench (Bank) adlı çocuk kitabı 8 Haziran'da piyasaya çıkacak.


Meghan Markle, ilk hamileliğinde eşi Prens Harry’ye Babalar Günü’nde yazdığı şiirden ilham alarak bir çocuk kitabı hazırladı.

Oğulları Archie’nin doğumundan sonra eşi Prens Harry’ye yazdığı bir şiirden esinlenen ve bir baba ile oğulun hikayesini anlatan Markle’ın The Bench (Bank) adlı çocuk kitabı 8 Haziran’da piyasaya çıkacak.

Meghan Markl ve oğlu Archie

Markle, kitapla ilgili açıklamasında, “The Bench, Babalar Günü’nde eşime yazdığım bir şiir olarak başladı, bir ay sonra Archie doğdu. Şiir bu hikayeye dönüştü” ifadesini kullandı.

İkinci çocuğuna hamile olduğunu duyurmasının ardından eşi Prens Harry ile birlikte ünlü televizyoncu Oprah Winfrey’e verdiği ses getirici röportaj nedeniyle gündemden düşmeyen Meghan Markle, şimdi de yazdığı kitapla gündem oldu.

Düşes, İngiliz çocuk kitapları yazarı Corrinne Averiss’in kitabını kopyalamakla suçlandı.

İngiliz basını ayrıca, Düşes’in, baba ve çocuk ilişkisini anlattığı kitabını gündeme taşırken, Markle’ın kendi babasıyla görüşmediğine ve eşi Prens Harry’yi onunla tanıştırmadığına vurgu yaparak, durumun ‘ironik’ olduğunu yazdı.

Prens Harry ve oğlu Archie

Markle, İngiliz yazar Corrinne Averiss’in 2018 yılında çıkardığı The Boy and The Bench kitabını kopyalamakla da suçlandı.

İllüstrasyonları benzetilen her iki kitapta da bir bankta oturan baba ile oğulun arasındaki özel bağ konu ediliyor.

Christian Robinson’ın çizdiği illüstrasyonlarda, kraliyetten ayrıldıktan sonra askeri unvanları da elinden alınan Prens Harry’nin kamuflaj üniformayla resmedilmesi dikkat çekti.

İngiliz basını, kraliyet ailesinden ayrıldıktan sonra çeşitli iş anlaşmaları yapan Meghan Markle ve Prens Harry’nin, TV projeleri için Netflix ile podcast’ler için Spotify ile milyonlarca dolarlık anlaşmaları olduğunu yazdı.

Kitabın bir de Markle’ın seslendirdiği sesli kitap versiyonu bulunuyor.

Çocuk kitabı, Markle’ın ilk yazma macerası değil. Düşes, daha önce The Tig adlı blogunda yazıyordu ancak Prens Harry ile ilişki yaşamaya başladıktan sonra blogunu kapattı.


%d blogcu bunu beğendi: