Matrix’in Trinity’si uğradığı ayrımcılığı anlattı

Matrix'in Trinity'si Carrie-Anne Moss 40'ına bastığında nine rolü teklifi aldığını söyledi. Ünlü oyuncu, "Genç kız olmaktan anneye, anne olmanın ötesine geçtim" dedi.


Matrix serisinde canlandırdığı Trinity rolüyle tüm dünyada büyük bir hayran kitlesine ulaşan Carrie-Anne Moss, Hollywood’da karşılaştığı ayrımcılığa dair konuştu. People’ın haberine göre 53 yaşındaki ünlü oyuncu 40. doğum gününün ardından kendisine nine rolü teklif edildiğini söyledi.

Ünlü oyuncu daha önce pek çok kez “40 yaşında her şeyin değiştiğini” duyduğunu ancak buna inanmadığını belirtti. Moss başından geçen olaya dair şu ifadeleri kullandı:

“Tam olarak 40. yaş günümün ertesinde gelen senaryoyu okuyordum ve senaryoya dair menajerimle konuşuyordum. Bana, ‘Ah, hayır, hayır, hayır, seninki o rol değil, nine rolü’ dedi. Biraz abartıyor olabilirim ama bu bir gecede oldu. Genç kız olmaktan anneye, anne olmanın ötesine geçtim.”

Yaşlanan erkek oyuncular

Yaşlanan erkek oyunculara dramatik biçimde farklı davranıldığına dikkat çeken Moss, kendisini endüstri için değiştirmek istemediğini ve kariyerindeki bu değişimin acımasız olduğunu belirtti ve şöyle konuştu: “Çok fazla yaşlanmış gibi hissetmiyorsunuz ve bir anda kendinizi ekranda görüyorsunuz. Bu sektörde olmak kolay değil. Çok fazla dışsal baskı söz konusu.”

Ünlü oyuncu halihazırda Matrix serisinin 4. filminde 22 yıl önce canlandırdığı Trinity karakteriyle yeniden beyaz perdeye çıkmaya hazırlanıyor. Koronavirüs pandemisi nedeniyle herhangi bir aksaklık oluşmadığı takdirde filmin 22 Aralık’ta vizyona girmesi bekleniyor. Lana Wachowski’nin yönetmen koltuğunda oturduğu filmin isminin Matrix Resurrections olacağı açıklanmıştı.


%d blogcu bunu beğendi: