Marvel’in Eternals’ından ilk görüntüler

Angeliina Jolie'nin süper kahraman olduğu Marvel filminden ilk fragman geldi.


Angelina Jolie, Salma Hayek, Richard Madden gibi yıldız oyuncuların Marvel süper kahramanlarına dönüştüğü Eternals filminden ilk görüntüler paylaşıldı. Nomadland filmiyle En İyi Yönetmen Oscarını kazanan Chloe Zhao imzalı filmden ilk görüntüler, Marvel Stüdyolarının eski ve yeni filmlerinden hazırladığı videosunda ortaya çıktı. Eternals, 5 Kasım 2021de vizyona girecek.

Bilimkurgu, Fantastik, Aksiyon türündeki “The Eternals” filminde, kozmik varlıklar olan Celestiallar’ın milyonlarca yıl önce insanlar üzerinde deneyler yaparak Eternallar ve Deviantlar’ı yaratma hikayesini anlatıyor. Süper güçlere sahip iki grup, hangi ırkın daha yüce olduğunu kanıtlamak için tarih boyunca birbiriyle mücadele ediyor.

Eternals’ın, Avengers: Endgame’le bağlantı kurarak pek çok hikayeyi değiştirmesinin olası olduğu belirtilmişti.

Marvel Sinematik Evreni’nin merakla beklenen filmi Eternals’ta liderin kim olacağı merak edilen konulardan biri. Çizgi romanlarda Eternallara pek çok karakter liderlik ediyor.

Birincil Eternal Kronos mu?

Ekip için oluşturulan tarihte birincil Eternal’ın Kronos olduğu ancak bunun binlerce yıl önce olduğu açıklanmıştı. Görünüşe göre onu öldüren (ve diğer tüm Eternallara kozmik güçler veren) deneyi yaptığında iki oğlundan birinin Zuras ya da A’lars’ın onun yerine geçmesi kararlaştırılmıştı.

Sonuçta Zuras seçildi ve Eternalların genellikle lideri olan Zuras çizgi romanlarda statüko haline geldi. Bununla birlikte grupta birkaç değişiklik oldu. 1970’lerin sonlarında Thor ve Eternallar arasında Celestialların gelişini içeren geçiş sırasında Zuras öldürüldü. Sonuçta kızı Thena, Prime Eternal oldu. Thena, Eternalların en büyük düşmanları Deviantlarla sorun yaşamaya başladığı 1985’e kadar görevinde kaldı.

Görev Zuras’a verildi

Thena’nın Deviant lideri Kro’yla ilişkisi Ikaris’in çıkar çatışması olarak gördüğü gerilimi yarattı. Thena’nın ona olan sevgisinin yargısını etkilediğine inanan Ikaris, Eternalların liderliği için ona meydan okudu ve ona el koymayı başardı. Daha sonra Zuras dirildiğinde görev ona tekrar verildi.

Screen Rant’in haberine göre, filmde gerçekten yer alıp almayacağına dair kesin bir ifade olmasa da lider Zuras olabilir. Elbette, Marvel’ın Zuras’ın Odin’le benzerliğinden ötürü onu kullanmaması da mümkün.

Hikaye açısından bu kadar önemli olan karakterin filmde de yer alabileceği bekleniyor. Ancak Eternalların, kendi başlarına karar vermek zorunda kaldığı dönemler de var ve filmde karşılaşılacak durum bu olabilir.

Çizgi romanlardakine benzer biçimde Eternals’ta Ikaris ve Thena’nın kapışması beyaz perdeye yansıyabilir.

Aşağıda hem Eternals filminden ilk fragman hem de Marvel filmlerine genel bir bakış var.


%d blogcu bunu beğendi: