Pilevneli Gallery nerede? Pilevneli Gallery ücretli mi, ücreti ne kadar?

“Makine Hatırları: Uzay” sergisi Pilevneli Gallery’de açıldı

Sanatseverlerin yakından takip ettiği Pilevneli Gallery ile ilgili tarihler ve detaylar paylaşıldı.


Sanatseverlerin yakından takip ettiği Pilevneli Gallery ile ilgili tarihler ve detaylar paylaşıldı. Pilevneli Gallery’nin sosyal medya hesapları üzerinden de duyurulan tarihleri ve detaylar vatandaşları meraklandırdı. İlk olarak davetlilere açılan ve tanıdık isimleri ağırlayan Pilevneli Gallery hakkında merak günden güne arttı. Peki Pilevneli Gallery nerede, Pilevneli Gallery ücretli mi, ücreti ne kadar? İşte Pilevneli Gallery’e gitmek isteyenlerin bilmesi gerekenler…

Yeni medya sanatçısı Refik Anadol, hayal gücünü zorlayan yeni sergisi ‘Makine Hatırları: Uzay’ ile İstanbul Pilevneli Gallery’de sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Los Angeles’ta yaşayan Anadol, beş yıl boyunca ‘Bir makine, öğrenirse rüya görebilir mi?’ sorusunun peşinden gidip NASA destekli araştırmalarının sonucunda bu sergisini oluşturmuş. Sergideki eserler, uzay teleskopları tarafından kaydedilen 2 milyondan fazla görüntüyle, şimdiye kadar bir sanat enstalasyonunda kullanılan, en büyük uzay temalı veri kümesinden oluşuyor. Sanatçının bugüne kadar İstanbul’da gerçekleştirdiği en kapsamlı kişisel sergisi olan ‘Makine Hatırları: Uzay’, astronomik araştırmaların insanlık tarihindeki yerini gözler önüne serip izleyiciye uzayla ilgili yeni bir sanatsal bakış açısı sunuyor.

Pilevneli Gallery; Beyoğlu, İstanbul’da.

Refik Anadol’un  ‘Makine Hatırları: Uzay’ sergisi Hayatı, uzaya dair soruları olan bir bilimkurgusever gibi yaşıyorum” tanımıyla Pilevneli Gallery’de ücretsiz olarak gezilebiliniyor.

Refik Anadol’un sergisi 19 Mart – 25 Nisan arasında Pilevneli Gallery’de.


Sizin Tepkiniz Nedir?

hate
0
hate
confused
0
confused
fail
0
fail
fun
0
fun
geeky
0
geeky
love
0
love
lol
0
lol
omg
0
omg
win
0
win