Kısıtlamaların Gevşetilmesinin Ardından İlk Hafta Sonu İngiliz Halkı Sokaklara Aktı

İngiliz halkı kısıtlamaların gevşetilmesinin ardından ilk hafta sonu sokaklara aktı. Dün Harrods'un önünde arbede çıktı Eski Pazar Meydanı'ndaki yoğunluk nedeniyle meydan kapatıldı. Bugün de Londra'daki Oxford Caddesi'nde insan seli vardı.2 dk


Bunun adı pandemi bıkkınlığı ve sadece bizde değil herkeste var. Pandeminin en başından beri yaşadığımız karantinalar, kısıtlamalar biter sanıldı ama  bitmedi ve hala ne yapmamız gerektiğini tam olarak bilmiyor gibiyiz. Ülkeler kısıtlamaları bir kaldırıp bir yeniden başlatıyorlar. Çünkü salgınla ilgili tek doğru yok. Dünyadan birbiri ardına zaman zaman yüreğimizi ağzımıza getiren görüntüler geliyor. Nerede tedbirsiz bir kalabalık görsek aynı duyguyu yaşıyoruz. Bu görüntüler İngiltere’den. 2 Aralık’tan itibaren kısıtlamaları kaldırılan İngiliz halkı kısıtlamaların gevşetilmesinin ardından ilk hafta sonu sokaklara aktı. Harrods’un önünde arbede çıktı Eski Pazar Meydanı’ndaki yoğunluk nedeniyle meydan kapatıldı.

Dailymail’in haberine göre İngiltere Knightsbridge’deki Harrods, cumartesi günü, çoğu yüz maskesi takmayan veya Covid sosyal mesafe kurallarına uymayan bir grup genç gezgin tarafından ‘istila edildi’. Kalabalığı dağıtmak için polis çağrıldı ve kalabalık, Harrods güvenlik görevlileriyle çatıştıktan sonra dört kişi tutuklandı. Arbede sırasında şişeler fırlatıldı ve bir görevli  yumruklandı.

Knightsbridge’deki Harrods’n önü.

3. Kademe kısıtlamaları altındaki Nottingham’da cumartesi günü açılan Eski Pazar Meydanı’nda binlerce insan bir araya geldi. (En üstteki fotoğraf) Çoğu maskesiz kalabalık nedeniyle pazar geçici olarak kapatıldı. Pazarı işleten Mellors Group, “Benzeri görülmemiş yüksek ziyaretçi trafiği” nedeniyle cazibe merkezini geçici olarak kapatmak zorunda kaldıklarını söyledi.  Nottinghamshire Polisi,  bölgedeki büyük kalabalığı dağıtmak için bütün gün pazarda olduklarını söyledi.

Limanda bekleyen konteynırlar.

Öte yandan; İngiltere’nin en yoğun konteyner limanında yaşanan gecikmeler arasında oyuncak dükkanları scooter, şato ve Barbie bebek sevkiyatlarını bekliyor. Binlerce kişisel koruyucu ekipman (PPE) konteyneri rıhtımlardan yavaş hareket ettiğinden, küçük distribütörler en büyük darbeyle karşı karşıya.  Sunday Times gazetesinin haberine göre , bunu izleyen tıkanıklık Uzak Doğu’dan gelen gemileri daha büyük Avrupa limanlarına yönelmeye teşvik etti  .  Perakendeci BoldCube’un ortak sahibi Mona Kalantar, şirketin Çin’den gelen dört konteynırda 8.000 scooter olduğunu ve bunun Felixstowe’daki sorunlar nedeniyle ertelendiğini söylüyor  .

İngilizler, ülke çapındaki kilitlemenin kaldırılmasının mağazaların yeniden açılmasının ardından Pazar günü alışveriş yapmak için ana caddelere çıktılar. Londra’daki Oxford Caddesi

Kaynak: DailyMail


Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

Comments

Share via
Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi:
Send this to a friend