İşte Bakan Nebati Skecinin Yayınlanmama Nedeni

Güldür Güldür’ün gündem olan skeciyle ilgili yeni gelişme! Yayınlanmama sebebi belli oldu…


Zaman zaman yaptıkları siyasi hiciv içeren skeçleriyle milyonların sevgilisi haline gelen Güldür Güldür Show ile ilgili bir iddia ortaya atılmıştı. Daha önce Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı defalarca skeçlerinde işleyen, skeçlerinde muhalefete yüklenen ekip son program fragmanında Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin taklidinin yapıldığı skece yer vermişti. İlginç bir gelişme yaşanmış ve skeç programın son bölümünde fragmanda olmasına rağmen yayınlanmamıştı. Bu durumda hemen sansür iddiaları ortaya atılmıştı. Meselenin öyle olmadığı iddia edildi.

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Güldür Güldür Show’un tanıtımında yer alan ancak yayınlanmayan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin taklidinin yapıldığı skeçle ilgili bir yazı kaleme aldı. “Açıkçası biraz da şahsi kaygılarla Show TV üst yönetimini aradım” diyen Altaylı, detayları şöyle aktardı:

“Kanalın en üst yöneticisi, sansür iddialarını şaşkınlıkla izliyordu.

“Bir şeyi sansürleyecek olsak, neredeyse yarısını tanıtımda yayınladığımız bir skeci sansürlemezdik. En başından tanıtıma koymazdık” dedi.

Sonra meseleyi anlattı.

Tek nedeni bayram haftası olması. Bayram haftası olduğu için ratingler genel olarak düşüktü ve biz de iyi bir skeci ratinglerin ve buna bağlı olarak reklam gelirlerinin daha yüksek olacağı önümüzdeki hafta yayınlanmasını doğru bulduk.

Bugüne kadar çok da ağır eleştiri içeren skeçleri yayınlamış bir kanal olarak, adı geçen bakanın bile güleceği kadar komik olan bir skeci yayınlamamak aklımızdan bile geçmedi.

Eğer böyle bir şeyden çekinse idik, siyasi skeç baştan istemez, bu skecin de bu kadar uzun bir tanıtımını yayınlamazdık. Hem bu kadar geniş bir tanıtım yapıp hem de sansür uygulayacak kadar da şuursuz değiliz.”


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Share via
Send this to a friend