İlgi çekici bir western; News of the World

Film yapımcılarına inanılmaz yerlerden yararlanma konusunda ilham veren bir şey var.


Puan: B (Çok İyi)

 

Yönetmen Paul Greengrass, News of the World’e hem eski moda bir kalite hem de modernite getiriyor, ancak filmin en çekici yanı uçlar arasında oluşan bağ. Haberleri okumak için şehirlere giden eski bir ordu kaptanı olan Tom Hanks, kendisine atılan her şeyle uğraşırken mükemmel bir performans sergiliyor. Helena Zengel’in canlandırdığı genç bir kızla olan arkadaşlığı inandırıcı hissettiriyor ve öykünün çoğunu başarıyla yönlendiriyor.

Her iki kahramanın da yolculuklarını tehdit eden çeşitli güçlerle karşılaştığı bir yapı var filmde. Acımasız çocuk kaçakçıları tarafından kovalandıkları bir sekans özellikle gergin ve Greengrass ile editör William Goldenberg tarafından zekice oluşturulmuş bir sahne. İkisinin de iyi bir şekilde çıkıp gidecekleri yere güvenli bir şekilde ulaşmasını ummak için sürekli kişisel bir yatırım var. Görüntü yönetmeni Dariusz Wolski, sinematografide, özellikle manzaraları gösterirken, uygun ruh halini getiriyor ve bazı çarpıcı görüntüler üretiyor. Greengrass, filmlerinde sık sık kamerayı sallamasıyla bilinir, ancak bunu News of the World’de büyük ölçüde önlemiş. İki saat boyunca, film dokunaklı bir hikayeye dönüşüyor ve aynı zamanda bilginin yayılmasını savunuyor.

News of the World Blu-Ray’de uygun bir şekilde çarpıcı görünüyor ve Wolski’nin sinematografisinin her ayrıntısına hayran kalmamızı ve çevreyi keşfetmemizi sağlıyor. Diskte de birkaç bonus özellik bulunmaktadır. Kaptan Kidd ve Johanna’nın ilişkisini geliştirmeye yardımcı olan 11 dakikalık bir silinmiş sahneler koleksiyonu var. Son filme layık katkılar olabilirdi, bu yüzden bunların buraya dahil edildiğini görmek harika. “Ortaklar: Tom Hanks ve Helena Zengel” iki oyuncu arasındaki işbirliğini araştırıyor ve büyük ölçüde bir tanıtım parçası olsa da, kamera arkası çekimlerini görmek güzel. Bu arada “Western Action” bölümü aksiyon sahnelerini bir araya getirme sürecini ele alıyor.

En iyi tanıtım “Paul Greengrass Makes News of the World “ bölümü filmin yapımı hakkında, mekânda çekime vurgu yaparak bol miktarda bilgi sağlıyor. “The Kiowa”, kabilenin filme nasıl danıştığını ve gerekli gerçekliği sağlamak için onları gemide bulundurmanın gerekliliğini inceliyor. Son olarak, Greengrass’tan bir sesli yorum var. Ne yazık ki, esas olarak olay örgüsünü yeniden anlattığı ve zaman zaman filmin nasıl yapıldığına dair çok fazla bilgi olmadan oyuncu kadrosunu ve ekibini övdüğü için bu ezici bir parça. Genel olarak, News of the World , merkezde bazı harika performanslar ve bol miktarda heyecan ve duygu içeren bir hikaye ile ilgi çekici bir western’dir.

 


%d blogcu bunu beğendi: