Hogwarts Legacy: Harry Potter oyunu, oyuncuların transseksüel karakterler yaratmasına izin verecek, yeni bir rapor iddia ediyor

Hogwarts Legacy transseksüel karakterler yaratılmasına izin verecek

Hogwarts Legacy'nin 2022'de piyasaya çıkması bekleniyor.


Yakında çıkacak olan Harry Potter oyunu Hogwarts: Legacy , oyuncuların transseksüel yaratmalarına izin verecek.

Harry Potter roman serisinin yazarı JK Rowling’in sosyal medya faaliyetleriyle ilgili defalarca transfobi suçlamasıyla karşı karşıya kalmasının ardından haber geldi. Geçen yıl duyurulan Hogwarts Legacy ile bir gelişme yaşandı. Oyun 2022’de Warner Bros Interactive Entertainment Inc. tarafından yayınlanacak ve Avalanche Software tarafından geliştirilecek.

Bloomberg’e göre , “oyunun gelişimine aşina” insanlar, oyuncuların karakterlerinin “sesini, vücut tipini ve cinsiyet yerleşimini” “kapsayıcılığa doğru” bir teklifte özelleştirebileceklerini ortaya çıkardı.

Giderek daha yaygın hale gelirken Cisgender ikilisinin dışında kalan karakterlerin yaratılmasına izin veren video oyunları, geliştirme ekibinin kapsayıcılık çabasının kısmen Rowling’i çevreleyen tartışmalardan kaynaklandığını iddia etti.

Sonuç olarak, Hogwarts Legacy geliştirme ekibinin bazı üyeleri, oyunu olabildiğince kapsayıcı hale getirmek için mücadele etti, karakter özelleştirmesi ve hatta bir transseksüel karakterin eklenmesi gündemde.

Rowling’in trans bireyler hakkındaki görüşlerini çevreleyen tartışma yıllar öncesine dayanıyor.

Haziran ayında, Rowling bir gönderiye yanıt olarak tweet attı. “adet gören” ifadesini kullandı. Yazarın bunun yerine “kadın” terimini kullanması gerektiğini öne sürdü. Rowling’in eleştirmenleri, sözlerinin, adet gören ikili olmayan birçok insanı ve trans erkekleri ve cisgender kadınlar da dahil olmak üzere pek çok kadını hesaba katmadığını söyledi.

Rowling daha sonra kişisel web sitesinde Daniel Radcliffe de dahil olmak üzere Harry Potter yıldızlarının karşı çıktığı pozisyonunu savunan bir makale yayınladı. Yazar daha sonra hormon tedavisini anti-depresanlarla aşağılayıcı bir şekilde karşılaştıran bir tweet’i beğendiği için eleştirildi.

Kaynak: https://uk.movies.yahoo.com


%d blogcu bunu beğendi: