Helen McCrory 52 yaşında öldü

Harry Potter'ın Narcissa Malfoy'u Helen McCrory, kanserle özel bir savaşın ardından 52 yaşında öldü.


Oyuncu Helen McCrory 52 yaşında öldü. McCrory, kanserle özel bir savaşın ardından 52 yaşında öldü. Kocası ve aktör arkadaşı Damian Lewis, Skyfall ve Harry Potter yıldızının evde huzur içinde öldüğünü söyleyen haberi doğrulayan bir açıklama yaptı.

Twitter’da paylaşılan açıklamada şöyle yazıldı: “Helen McCrory olan güzel ve güçlü kadının kanserle kahramanca bir savaştan sonra evde huzur içinde öldüğünü, arkadaşları ve ailesinden gelen bir sevgi dalgasıyla çevrili olduğunu duyurmaktan üzüntü duyuyoruz. ”

2013’te Lewis ile evliliğinden bahseden McCrory Guardian’a şunları söylemişti: “Hiç evlenip çocuk sahibi olmanın hayalini kurmamıştım. İşe yaradığımı keşfetmek kadar evlendiğimi keşfetmeye de şaşırdım.  Hamile kaldığımda Damian’ın evi ve arabası ile benim evimi sattık yeni bir yere taşındık, St Mary’s Hastanesi’ne gittik. Hepsi dokuz ay içinde oldu.”

Peaky Blinders'ın yıldızı Helen McCrory 52 yaşında öldü
Narcissa Malfoy

Yardımsever biriydi

1968’de Londra’da doğan McCrory, 2007’de Lewis ile evlendi. Çiftin iki çocukları vardı; 14 yaşındaki kızı Manon ve 13 yaşındaki oğlu Gulliver. McCrory, 2017’de drama hizmetleri nedeniyle OBE ödülüne layık görülmüştü ve son zamanlarda yardım için para topluyordu. Ünlü oyuncu 2020’de 1 milyon sterlin topladı.

Londra’daki Drama Merkezi’nde oyunculuk eğitimi aldıktan sonra, McCrory ilk filmini 1994’te The Interview With The Vampire’da yaptı ve Harry Potter film dizisinde Narcissa Malfoy da dahil olmak üzere birçok karakteri canlandırdı. The Queen’de Blair ve 2012 James Bond filmi Skyfall’da milletvekili Clair Dowar da onlardan ikisi.

Televizyondaki rolleri arasında BBC’nin Peaky Blinders’daki Polly Grey, Penny Dreadful’daki Madame Kali ve son zamanlarda TV draması Quiz’deki Sonia Woodley QC yer alıyor.

Taziye mesajları

Bafta ödüllü Noel Clarke, ünlü oyuncu için şunları yazdı: “RIP #HelenMcCrory, benim için en iyisiydin ve her zaman sevimlisin. Seninle çalışmak bir zevkti. Seni seviyorum.”

Oyuncu Angela Griffin, haberin kendisini alt üst ettiğini söyledi ve şunlrı yazdı: “…Böyle bir kayıp. ”

Reece Shearsmith bunu “akıl almaz bir kayıp”olarak nitelendirdi.

 


Sizin Tepkiniz Nedir?

hate
0
hate
confused
0
confused
fail
0
fail
fun
0
fun
geeky
0
geeky
love
0
love
lol
0
lol
omg
0
omg
win
0
win