‘Hayaletler’ Şangay ve Münih’te

Azra Deniz Okyay’ın yazıp yönettiği, yapımcılığını Dilek Aydın’ın üstlendiği 'Hayaletler', festival yolculuğuna Şangay ve Münih festivalleri ile devam ediyor.


Azra Deniz Okyay’ın ödüllü filmi ‘Hayaletler’ 11-20 Haziran tarihlerinde 24. Şangay Film Festivali’nde Asya prömiyerini yapacak. Film 1-10 Temmuz tarihlerinde de Almanya’nın en büyük festivallerinden Münih Film Festivali’nde (Filmfest München) gösterilecek. Bu yıl 38’incisi yapılacak ve fiziksel koşullarda gerçekleşecek festivalde Almanya prömiyerini gerçekleştirecek film, ilk ya da ikinci filmini çekmiş yeni yeteneklerin yarıştığı CineVision bölümünde 15 bin Avroluk CineVision Ödülü için jüri önüne çıkacak.

Tüm ülkede elektriklerin kesildiği bir günde dört farklı karakterin kesişen hikâyelerini anlatan ‘Hayaletler’in başrollerini Nalan Kuruçim, Dilayda Güneş, Beril Kayar ve Emrah Özdemir paylaşırken, kurgusunu Ayris Alptekin, görüntü yönetmenliğini Barış Özbiçer, sanat yönetmenliğini Erdinç Aktürk ve müziklerini de Ekin Fil üstleniyor. 14 Mayıs’ta İspanya’da sinemalarda gösterime giren ‘Hayaletler’, sonbahar aylarında da Almanya, Avusturya, İsviçre ve Yunanistan’da sinemalarda seyirciyle buluşacak. ‘Hayaletler’in Türkiye sinemalarındaki vizyon tarihi ise pandemi dolayısıyla belirsizliğini koruyor. Geçtiğimiz hafta Linz’de düzenlenen Crossing Europe Film Festivali’nde Avusturya prömiyerini yapan film Türkiye’nin yanı sıra İngiltere, İrlanda, İzlanda, Danimarka, İsveç, Norveç ve İtalya’nın da aralarında olduğu otuz MUBI ülkesinde çevrimiçi gösterimini sürdürüyor.


Sizin Tepkiniz Nedir?

hate
0
hate
confused
0
confused
fail
0
fail
fun
0
fun
geeky
0
geeky
love
0
love
lol
0
lol
omg
0
omg
win
0
win