Hassas ruhlar için kılavuz

Klinik psikolog Elaine N. Aron'dan "Duyarlı” bir kaynak kitap Hayli Duyarlı kişi- Hassas Ruhlar için Kılavuz, Epsilon'dan çıktı.


1990’dan bu yana duyarlı kişiler üzerine çalışmalar yürüten klinik psikolog Elaine N. Aron’ın, The New York Times gazetesinin paha biçilemez bir kaynak olarak nitelendirdiği Hayli Duyarlı Kişi – Hassas Ruhlar İçin Kılavuz adlı kitabı,
duyarlı olmanın sıklıkla yanlış anlaşıldığı ve yanlış adlandırıldığı modern dünyada eşsiz bir kılavuz niteliği taşıyor. Üzerine çok az çalışma bulunan önemli bir konuyu inceleyen kitap, duyarlı kişilere kendilerini bir kez daha tanıma şansı verirken farklı bir bakış açısı kazanmalarına da yardımcı oluyor. Hayli Duyarlı Kişi, Epsilon logosuyla okurlara ulaşıyor.

Sevginin ve yakın ilişkinin psikolojisi üzerine yaptığı çalışmalarla alanının önde gelen bilim insanlarından biri olan Elaine N. Aron’ın, The New York Times gazetesi tarafından “HDK’ler ve onları anlamak isteyenler için paha biçilemez bir kaynak”
olarak nitelendirilen Hayli Duyarlı Kişi – Hassas Ruhlar İçin Kılavuz adlı kitabı, on dörtten fazla dile çevrildi ve dünyanın dört bir yanında bir milyondan fazla sattı. Özge Yılmaz’ın dilimize çevirdiği kitap, Türkiye’de Epsilon logosuyla yayımlandı.
Hayli Duyarlı Kişi yıllarca “utangaç”, “korkak”, “asosyal”, “tuhaf” gibi etiketlerle tanımlanan ve yanlış anlaşılan kişilere kendilerini bir kez daha tanıma şansı veriyor.

Kitap, duyarlı olmanın sıklıkla yanlış anlaşıldığı ve yanlış adlandırıldığı modern dünyada, hassas kişilerin toplumdaki ve yakın çevrelerindeki rollerini tekrar değerlendirmelerine, bakış açılarını değiştirmelerine yardımcı oluyor. Hayli Duyarlı
Kişi “Yalnızca kadınlar mı hayli duyarlıdır? Duyarlılığın cinsiyeti olur mu?”, “Duyarlı kişilerin güçlü yanları da var mı?”, “Hayli Duyarlı Kişi’yi duyarlı olmayandan ayıran özellikler nelerdir?”, “Uyaranları kontrol edip günlük hayatla baş etmek mümkün
mü?”, “Bu özelliğe sahip olup başarılı ve göz önünde bir kariyer sahibi olmak mümkün mü?” gibi önemli sorulara da yanıt veriyor.

Elaine N. Aron’un kaleme aldığı, Özge Yılmaz’ın İngilizce aslından dilimize kazandırdığı Hayli Duyarlı Kişi – Hassas Ruhlar İçin Kılavuz kitabı, Epsilon logosuyla raflarda ve internet satış sitelerinde!

ELAINE N. ARON HAKKINDA

Elaine N. Aron Ph.D., klinik psikoloji alanında yüksek lisans derecesini Toronto’daki York Üniversitesi’nde ve klinik derinlik psikolojisi alanında doktora derecesini Pacifica Enstitüsü’nde tamamladıktan sonra San Francisco’daki C. G. Jung Enstitüsü’nde çalışmalarda bulunmuştur. Yazar, 1990’larda hayli duyarlı kişiler hakkında çalışmalar yapmaya başlamış ve eşi Dr. Art Aron ile beraber yürüttüğü, sevginin ve yakın ilişkinin psikolojisi üzerine yaptığı çalışmalarla uluslararası üne kavuşmuş ve alanının önde gelen bilim insanlarından biri olduğunu kanıtlamıştır. Bu çalışmaları New York Times,
Time ve National Geographic tarafından yayımlanmıştır. Zamanının büyük bölümünü New York’ta ve San Francisco’da geçiren Aron, Mill Valley, Kaliforniya’da psikoterapi çalışmalarına devam etmektedir. Hayli Duyarlı Kişi ile beraber The Highly Sensitive Person in Love, The Highly Sensitive Child ve The Highly Sensitive Parent kitaplarının da yazarıdır.


Sizin Tepkiniz Nedir?

hate
0
hate
confused
0
confused
fail
0
fail
fun
0
fun
geeky
0
geeky
love
0
love
lol
0
lol
omg
0
omg
win
0
win