Google Play Console’da Kimlik Doğrulanamaması Sorunu Çözümü

Bir kere red aldıysanız başka bir kimliği göndermeyin. Hadi gönderdiniz diyelim arkasından üç kere daha aynı kimliği göndermeyin. Nerede hata yaptığınızı düşünmeye başlasanız iyi olur.


Google Play Konsol’da kimlik doğrulanamaması sorunu son aylarda sıkça karşılaşılabilen bir sorun. Uygulama geliştiricileri Google hesaplarıyla Play Console’da hesap açabiliyorlar. Burada hesap açmak için yıllık 25 dolar ödenmesi gerekiyor.

Hesabı kolayca açtıktan ve ödemeyi yaptıktan sonra karşımıza kimlik doğrulama adımı çıkıyor. Asıl zor olan kısım bu. Aslında zor da değil küçük bir hata nedeniyle Play Console kullanıcıları günler haftalarca uğraşmak zorunda kalıyor. Sonunda sonuç alınsa iyi bir noktadan sonra artık doğrulama talep edemiyorsunuz çok hata yaptığınız için. Peki bu durum nasıl çözülür?

Aynı şeyi tekrar tekrar yapmayın

Öncelikle kimlik doğrulama için pasaport, ehliyet ve kimlik gönderebiliyorsunuz. Ben sırayla hepsini denedim hepsine de red geldi. Genellikle “kimlik bilgileriniz uyuşmuyor” diyor özetle. Benim yaptığımı yapmayın; gerçi bunu herkes yapmış olacak ki internette pek çok kullanıcı “kimlik doğrulanamaması” sorununu sormuş araştırmış. Şöyle açıklayalım.

Bir ker red yediyseniz başka bir kimliği göndermeyin. Hadi gönderdiniz diyelim arkasından üç kere daha aynı kimliği göndermeyin. Peş peşe gönderdiğinizde bir müddet sonra temelli red yiyorsunuz. En iyisi nerede hata yaptım diye bakmaktır. Hata şurada çıkacaktır:

Gerçek adınızı yazın

Biz zannediyoruz ki google hesabımızla Play Console’da hesap açarken bilgilerimiz otomatik olarak dolduruluyor. Halbuki öyle bir durum yok. Play Console’da aşağıdaki görselde yer alan geliştirici sayfası kısmını mutlaka gerçek adınızla doldurmanız gerekiyor.  Uygulamanızın adı değil kendi adınız olmalı bu.

Yeni hesap açanlar buna dikkat eder de peki defalarca aynı şeyi yapıp farklı sonuç bekleyenler ve sonunda hesabı kimlik doğrulamaya kapatılanlar ne olacak? Çok basit…

Yukardaki görselde bulunan geliştirici sayfasına gidip ad soyadınızı kimliğinizdeki gibi düzeltip incelemeye gönderiyorsunuz.. Yani kaydet diyorsunuz. Size inceleme uzun sürebilir diye yanıt geliyor. Hızlandırmak için bir de Google destek bölümüne mail yazın. En fazla 3-4 günde hesabınızın doğrulandığına dair mail geliyor. Özetle defalarca deneyip kimlik doğrulamada red yediyseniz sırayla şunu yapın:

1-Geliştici sayfanızdaki adınızın kimlikteki adınızla aynı olduğundan emin olun; ki muhtemelen yanlıştır düzeltin.

2-Kaydedin.

3-Google destek ekibine mail yazın.

 

 


%d blogcu bunu beğendi: