George Clooney’nin Distopik Masalı ‘The Midnight Sky’ Oscar Alabilir

Film için yönetmen ve yıldız Georges Clooney, görsel efektler üzerine hızlandırılmış kurs, hamile bir başrol oyuncusu ve bir Arktik fırtına ile uğraşmak zorunda kaldı.


Mart ayındaki kilitlenmeden sonra İtalya’daki evine gidemeyince, George Clooney ailesiyle birlikte üç dönümlük Laurel Canyon yerleşkesinde ev ile ilgili hiçbir yardım olmadan kaldı. Bulaşık, çamaşır yıkamadığı veya üç yaşındaki ikizleriyle oynamadığı zamanlarda yönetmen olarak yedinci uzun metrajlı filmini uzaktan bitirdi. Şu anda Hawaii’deki bir sahil evinde. Clooney, “Görsel efektler üzerine altı aylık hızlandırılmış bir kurs almak zorunda kaldım” dedi.

” The Midnight Sky ” 23 Aralık’ta Netflix’ye yayınlanacak. Film Clooney’i 2013’ten bu yana ilk kez Oscar çekişmesine geri döndürebilir. Bu, Clooney’nin sadece “The Descendants” için bir oyunculuk adaylığı değil, aynı zamanda “The Ides of March” için de (Heslov ve Beau Willimon ile) Uyarlanmış Senaryo adaylığı almasından bir yıl sonra geldi.

Clooney ne isterse yapabilir. Üç yıl önce Rande Gerber ile yaptığı tekila şirketi Casamigo’yu 1 milyar dolara sattı. Clooney’nin 2006 Yardımcı Erkek Oyuncu ödülünü “Syriana” yla kazandıktan sonra kanıtlayacak bir şeyi yoktu. (Aynı zamanda “Up in the Air” ve “Michael Clayton” performanslarıyla aday gösterildi ve aynı zamanda En İyi Film dalında da aday gösterilen “Good Night ve Good Luck” için yazarlık ve yönetmenlik yaptı.)

Netflix, 100 milyon dolara yaklaşan bir bütçeyle, distopik bir bilim kurgu uzay gerilimi “The Midnight Sky” ile bugüne kadarki en iddialı yönetmenlik görevini üstlenmesi için Clooney’e başvurdu. Başrol oynamanın yanı sıra ciddi görsel efektlerle ilk kez mücadele etmek anlamına geliyordu.

Sonunda, bir pandemi sırasında post prodüksiyonu tamamlamak zorunda olmasına rağmen, Clooney bugüne kadarki en ticari projesi olabilecek filmle bir kitleyi memnun etti. Netflix tarafından desteklenen film, dünyanın her yerinden izleyicilerle bağlantı kuracak ve büyük ölçekli filmler yetersiz olduğunda, özellikle teknoloji kategorilerinde Akademi seçmenlerini şaşırtacak.  Netflix içerik şefi Ted Sarandos, “’The Midnight Sky’ Clooney’nin gelmiş geçmiş en iyi yönetmenlik çalışması olabilir” dedi: “Performansı harika ama film inanılmaz derecede başarılı.”

Clooney, küresel bir nükleer felaketten sağ kurtulduktan sonra Kuzey Kutbu laboratuvarında tek başına kalan kanserli bir bilim adamını oynamak için gür gri bir sakal bıraktı ve 25 kilo verdi. Sessiz bir kız ortaya çıkana kadar (yedi yaşındaki Caoilinn Springall keşfi) günlerini sayıyor ve karı koca bir ekibin (David Oyelowo ve Felicity Jones) liderliğindeki mürettebatı tarafından geri dönen bir uzay gemisi ile iletişim kurmaya çalışıyor.

Onlara ulaşmak için, bilim insanı ve kız, buzlu atıklarda arktik bir rüzgar fırtınasından geçerek daha güçlü bir sinyalle başka bir istasyona ulaşmalıdır. Bu, filmin en büyük prodüksiyon zorluklarından birini ortaya çıkardı: gerçek bir rüzgar fırtınası çekmek. Saatte 50 mil hızla esen rüzgarlar gerçekti, 65 mm’lik ağır kameralara sahip küçük bir ekip tarafından, sıfırın altında 40 km’lik bir İzlanda buzulunun tepesinde görünmezlik olmadan yakalandı.

Clooney, “Rüzgarı bekledik,” dedi. “Öğeler yardımcı oluyor. Lojistik olarak, arktik iskelet ekibiyle, şansa ve havaya güveniyorduk ve elde ettik. Kontrol edemediğimiz için aldatıcıydı. ”

Ayrıca Clooney’nin kontrolü dışında Jones’un hamileliği de sürpriz oldu. İlk başta Heslov ve Clooney onu kutuların arkasına saklayacaklarını ya da kafa değiştirme kullanacaklarını düşündüler, ancak “Fargo” da Frances McDormand’dan esinlenerek değişen bedenini hemen kucaklamaya karar verdiler. Ona ağırlıksız sahnelerde teller yerine vinç koltuğu verdiler ve daha sonra dijital yüzer bacaklar eklediler.

Yaklaşık bir ay önce, son rötuşları yapmak için, küçük bir ekip filmi Westwood’daki The Village’da büyük bir ekranda izledi. Clooney, “Bir şeyi nerede kaçırdığımızı görebiliyorduk,” dedi. “Çekimde bir kamerayı kaçırdık!” Son renk düzeltmeleri ve ses karışımı, Warner Bros.’da güvenlik protokolleri ile yapıldı. Bir ses yeniliği: Clooney, olgun sesini filmde gençliğini oynayan aktör Ethan Peck ile harmanladı. Lucas Sound, binlerce parçayı bir araya getirmek için karıştırdı.

Clooney’nin distopik masalıyla ilgili övgüler birbiriyle yarışıyor. Merakla bekleyip göreceğiz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
1
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Share via

Dutluk Dergi sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin

Send this to a friend