Game of Thrones’un tiyatro oyununu yazıyor

Game of Thrones'un yaratıcısı George R. R. Martin fantastik kitap serisine dayanan bir sahne gösterisi geliştiriyor.


The Hollywood Reporter’ın haberine göre Buz ve Ateşin Şarkısı romanlarının yazarı George R. R. Martin, proje üstünde oyun yazarı Duncan MacMillan ve Follies’in yönetmeni Dominic Cooke’la birlikte çalışıyor.

Westeros’ta geçen ve Game of Thrones’dan önceki olayları işleyen başka televizyon dizileri yapım aşamasındayken, henüz ismi belli olmayan tiyatro projesi, kitap serisi ve televizyon dizisinde ölen ve çok sevilen bazı karakterleri hayata döndürecek.

Kitap serisindeki olaylardan 16 yıl önce geçen oyun, Martin’in kitaplarında Robert Baratheon’un isyanının başlamasına yol açtığı dolaylı biçimde belirtilen Harrenhal’daki Büyük Turnuva (The Great Tourney) etrafında şekillenecek. Turnuvaya Ned ve Lyanna Stark, Jamie Lannister, Robert Baratheon ve Rhaegar Targaryen gibi isimler katılmıştı.

Perde arkası

Resmi tanıtımda şu ifadeler yer alıyor: “Oyun, izleyicileri ilk kez, şimdiye kadar gizemini koruyan dönüm noktası niteliğindeki bir olayın perde arkasının derinliklerine götürecek.”

Serinin en ikonik ve tanınan karakterlerinden birçoğunun yer aldığı yapım şimdiye kadar yalnızca ima edilen sırların ve yalanların ortaya çıkarılması sürecinde aşk, intikam, delilik ve kehanetlerle uğraşmanın tehlikeleri etrafında dönen bir hikayeye yer verecek. Martin şunları söyledi:

Yalancı Bahar Yılı

“Savaşın tohumları genellikle barış zamanlarında ekilir. Westeros’ta, Yalancı Bahar Yılı’nda, krallığın en iyi şövalyelerinin büyük bir turnuvada yarışmasını izlemek için hem soylu hem de sıradan insanlar Harrenhal’da bir araya geldiğinde gerçekleşecek katliamı pek az insan biliyordu.”

“Bu, HBO’da yayımlanan Game of Thrones dizisinde ve Buz ve Ateşin Şarkısı romanlarımda sıkça bahsedilen bir turnuva … ve şimdi, nihayet, hikayenin tamamını anlatabiliriz… sahnede.”

West End, Broadway ve Avustralya’da gösteriler yapmayı amaçlayan ekibin, oyunu ilk olarak 2023’te sahnelemesi bekleniyor.

 

 


Sizin Tepkiniz Nedir?

hate
0
hate
confused
0
confused
fail
0
fail
fun
0
fun
geeky
0
geeky
love
0
love
lol
0
lol
omg
0
omg
win
0
win