'Game of Thrones' Yazarı George RR Martin, HBO İle 5 Yıllık Genel Anlaşma İmzaladı

‘Game of Thrones’ yazarı George RR Martin, HBO ile anlaşma imzaladı

HBO, “Game of Thrones” yazarı George RR Martin ile devasa bir genel anlaşmaya imza attı.


“Game of Thrones” yazarı George RR Martin, HBO ve HBO Max için içerik geliştireceği devasa bir genel anlaşmaya imza attı.

The Hollywood Reporter’a göre, HBO, anlaşmanın şartları hakkında yorum yapmayı reddetti.

“Buz ve Ateşin Şarkısı” romanları HBO’nun Emmy ödüllü serisinin temelini oluşturan Martin, şu anda ağın yaklaşan yapımının yönetici yapımcılığını yapıyor. “House of the Dragon”un 2022’de prömiyeri yapılacak. Aynı zamanda HBO, HBO Max için olanlar da dahil olmak üzere bir dizi başka yan ürün geliştiriyor.

“House of the Dragon”, HBO’nun fantastik destanındaki olaylardan 300 yıl önce geçiyor. 10 bölümlük gösteri, Westeros’un ilk günlerinde geçiyor ve Emilia Clarke’ın Daenerys’in ait olduğu aile olan House Targaryen ile kardeşi Viserys (Harry Lloyd) ve yeğeni Aegon Targaryen, yani Jon Snow (Kit Harington) üzerine odaklanıyor. Dizi, Martin’in Targaryen ailesinin soyunu ayrıntılarıyla anlatan “Fire & Blood” kitabına dayanıyor.

“House of the Dragon”, Martin ve “Colony” ortak yaratıcısı Ryan tarafından birlikte yaratıldı.

Dizide Paddy Considine, Olivia Cooke, Matt Smith, Emma D’Arcy, Rhys Ifans, Steve Toussaint, Eve Best ve Sonoya Mizuno’nun başrollerini paylaştığı bir oyuncu kadrosu yer alıyor.

Martin ayrıca HBO için geliştirilme aşamasında olan “Who Fears Death” ve “Roadmark” ın da yürütücü yapımcılığını üstlenecek. Peacock ayrıca Martins’in “Wild Cards” romanlarından bir uyarlama geliştiriyor (proje daha önce Hulu’da kurulmuştu). yönetici yapımcılığını üstleniyor.


Sizin Tepkiniz Nedir?

hate
0
hate
confused
0
confused
fail
0
fail
fun
0
fun
geeky
0
geeky
love
0
love
lol
0
lol
omg
0
omg
win
0
win