Erdal Özyağcılar’dan ilginç açıklamalar

Erdal Özyağcılar, katıldığı programda hakkında bilinmeyenleri anlatınca dikkatleri üzerine çekti...


Usta sanatçı Erdal Özyağcılar, Armağan Çağlayan’ın YouTube’daki programına konuk oldu. Erdal Özyağcılar, katıldığı programda hakkında bilinmeyenleri anlattı. Eşiyle tanışma hikayesini anlatan ünlü oyuncu, ayak fetişisti olduğunu açıkladı. Özyağcılar, gençliğinde “Ayağı çirkin birisiyle asla yapamam” dediğini aktardı.

Usta sanatçı, oyunculuk kariyerinden, özel hayatına kadar pek çok konu hakkında samimi açıklamalarda bulundu.

Ağabeyinin, çok küçük yaşta aşırı kilo nedeniyle vefat etmesinin, ailesinde travmaya yol açtığını belirten ünlü oyuncu, “Sadece yaşamama yetecek kadar beslediler ve bu durum yaklaşık 13 yaşına kadar devam etti” dedi.

Varlık içinde yokluk

Bursa’da çok varlıklı bir ailenin oğlu olarak dünyaya gelen Özyağcılar, ergenliğine kadar varlık içinde yoklukla büyümek zorunda kaldığını söyledi.

Ağabeyinin, çok küçük yaşta aşırı kilo nedeniyle vefat etmesi, ailesinde travmaya yol açtığını belirten usta sanatçı, “Sadece yaşamama yetecek kadar beslediler ve bu durum yaklaşık 13 yaşına kadar devam etti” dedi.

73 yaşındaki usta sanatçı, yaşadığı sancılı süreci, “Aç olduğum için ailemden gizli gizli ağaçlardan meyve toplayıp yerdim” sözleriyle anlattı.

Eşi ile tanışma hikayesini de anlatan ünlü oyuncu, o dönemlerde kendisinden bir üst sınıfta olan Güzin Özyağcılar’dan hoşlandığını söyledi.

Ayak fetişisti

Ayak fetişisti olduğunu sözlerine ekleyen ünlü oyuncu, şu ifadeleri kullandı: Erkek çocukları konuşuyor ya delikanlılık zamanında “Sen neyden hoşlanırsın?” diye sordular, ben de “Ayağı çirkin birisiyle asla yapamam” dedim.

O zaman Güzin’den de hoşlanıyorum, arkadaşlarıma söyledim. Sonra dediler ki: Ağabey kolayı var. Biz onu yatırırız, çıkarırız ayakkabılarını bakarsın ona göre karar verirsin. Tuttular zavallı Güzin’i yarım çizmelerini… Sonra, “Bu iş olur” dedim.

Okul hayatı başlayınca tiyatroya ilgi duyduğunu belirten Erdal Özyağcılar, ailesinin kendisini desteklediğini söyledi. Özyağcılar, çeşitli halkevlerinde tiyatro eğitimi aldığını ancak ‘başka bir mesleği de olsun’ düşüncesinde olan babasını kırmamak için İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne kaydolduğunu anlattı.

Özyağcılar, İstanbul Belediye Konservatuarı’na girmekten son anda vazgeçen yakın arkadaşı İlhan Ongan’ın belgesiyle sınava girdiğini ve kazandığını belirtti.


%d blogcu bunu beğendi: