Elon Musk, ‘Godzilla vs. Kong’ filmiyle dalga geçti: Senarist…

SpaceX, Tesla ve olay yaratan tweetleriyle tanınan Elon Musk, attığı bir tweetle Godzilla vs. Kong filminde mantıksız gördüğü bir durumla dalga geçti. Dünya'nın içinin nasıl Güneş tarafından aydınlatıldığını soran Musk, "Senarist fazla uyuşturucu kullanmış" dedi.


24 Mart’ta vizyona giren bilim kurgu filmi ‘Godzilla vs. Kong’, izleyenleri şaşırtmayı başardı. Ancak bu şaşkınlık pozitif olmadı. Filme tepki gösterenlerden biri Tesla ve SpaceX’in sahibi Elon Musk oldu. Musk filmin mantık dışı olduğunu söyledi.

Elon Musk, filme ‘Oyuk Dünya’ teorisinin kullanılması bir yana, kullanılırken yapılan bir mantık hatasından dolayı karşı çıktı. Tweette, “Godzilla vs. Kong, senarist odasında en çok meth kullanılan film rekoruna sahip. Peki Dünya’nın merkezini Güneş nasıl aydınlatıyor? Soru sormayı bırakın!” yazdı.

Oyuk Dünya teorisi, bilim tarafından çürütülmüş bir teori. Filmde kullanılmasında tabii ki bir sorun yok. Adı üstünde: Bilim-kurgu filmi. Ancak filmde Dünya’nın iç kısmı mükemmel bir şekilde aydınlatılmış olarak gözüküyor ve bu fiziksel olarak imkansız.

‘Oyuk Dünya’ teorisi nedir?

Oyuk Dünya teorisi, dünyamızın iç kısmının boş olduğunu; burada birçok farklı canlı türünün yaşadığı dev ekosistemlerin bulunduğunu savunan bir teori. Teoriye göre Dünya’nın en merkezinde Dünya’nın içini ısıtan ve aydınlatan küçük bir çekirdek bulunuyor. Bu keşfedilmemiş dünyada Mu ve Atlantis kıtalarından göçen ‘üstün ırklar’ yaşıyor. Her ne kadar bilimle ters düşen bir teori olsa da kurgu olarak kullanıldığı için filmde yanlış bir durum yok. Çünkü orijinal teoride bir ışık kaynağı belirtiliyor.


%d blogcu bunu beğendi: