Dünyanın Görmeyi Arzuladığı Fotoğraflar: Covid Aşıları Üretim Hattından Çıktı

Dünyanın görmeyi arzuladığı fotoğraflar...  Pfizer'ın üretim hattından binlerce minik şişede Covid aşısı çıktı. 


Dünyanın görmeyi arzuladığı fotoğraflar…  Oxford-Astra Zeneca aşısının Aralık’a kadar piyasaya sürüleceği iddia edilirken, Pfizer’ın üretim hattından binlerce minik şişede Covid aşısı çıktı. 

Binlerce minik şişeyle üretim hattından fırlayan yeni görüntüler, gezegeni saran Covid sefaletini sona erdirebilecek aşıyı gösteriyor. Pfizer’in Belçika’nın Puurs kentindeki fabrikasında aşının ‘birkaç yüz bin dozunu’ ürettiği açıklandı.  Klinik denemeler başarılı olursa ve düzenleyiciler bunu güvenli ve etkili buluyorsa, dünya çapında kullanıma sunulmaya hazır şekilde stoklanıyorlar. 

ABD devi, bu yıl 100 milyon dozu kullanıma sunmayı umuyor ve bunun 40 milyonu İngiltere’ye gönderilecek. Bu rakam, şirketin 2021’de üretmeyi hedeflediği 1,3 milyar aşı içinde küçük bir bölüm. Aşıyı alan her hastanın ihtiyacı olacak miktar iki doz. Pfizer İngiltere patronu Ben Osborn şunları söylüyor: ‘ İlk şişenin üretim hattından çıktığını görmek harikaydı. “Tüm bu çalışmaların aslında bir ürünle sonuçlandığını görmek yüzüme muazzam bir gülümseme getirdi.” 

Almanya’nın BioNTech’iyle çalışan Pfizer şu anda 44.000 kişi üzerinde bir deneme yürütüyor ve geçen hafta Kasım ayında ABD’nin acil durum onayı için başvurmayı planladığını söyledi. 

Bu, Pfizer’ı Covid aşısı başlatma yarışında birinci konuma getiriyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
1
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
1
omg
win win
0
win
Share via

Dutluk Dergi sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin

Send this to a friend