Bu görüntüleri de unutmadık

İsrail tarafından 2014 yılında kumsalda oynarken vurulan Filistinli çocukların görüntüsünü unutmak mümkün değil.


10 Mayıs’tan bu yana abluka altındaki Gazze Şeridi’ne düzenlenen saldırılarda 41’i çocuk 145 Filistinli hayatını kaybetti.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Batı Kudüs’teki Başbakanlık ofisinde yaptığı basın açıklamasında Gazze’ye yönelik saldırılara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İsrail’e verdiği destekten dolayı ABD Başkanı Joe Biden’a teşekkür eden Netanyahu, Amerikan merkezli haber ajansı Associated Press (AP) ve Katar merkezli televizyon kanalı Al Jazeera’nın da ofislerinin bulunduğu yüksek katlı binanın Hamas ve diğer Filistinli direniş grupları tarafından kullanıldığını iddia etti.

Ülkesinin Gazze’ye düzenlenen saldırılarda sivil kayıplar yaşanmaması için “özel özen” gösterdiği iddiasında bulunan Netanyahu, “İsrail’in Gazze’ye yönelik operasyonu hedeflerine ulaşmak için gerekli olduğu sürece devam edecek.” diye konuştu.

Gazze’deki Sağlık Bakanlığının son verilerine göre, 10 Mayıs’tan bu yana İsrail’in Gazze saldırılarında 41’i çocuk, 23’ü kadın 145 Filistinli hayatını kaybetti, 1100 kişi yaralandı.

Öte yandan 2014 yılında Gazze şeridinde oynarken İsrail tarafından vurulan dört çocuğun görüntüsü yeniden gündem oldu.  Görüntüleri paylaşan Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, “Gerçek bir terör örgütü görmek istiyorsanız, bu videoya bakın. 17 Temmuz 2014 – gerçeklerden kaçamazsınız!” yazdı.

Paylaşım, Netanyahu’nun oğlu Yair Netanyahu’nun plajdan kaçışan İsrailliler’in videosuyla birlikte “Hamas terör örgütü İsrailli sivillere füze atarak savaş suçları işliyor! Burası bir saat önce Tel Aviv plajı.” yazdığı twitin ardından geldi. Yair Netanyahu’nun paylaşımı tepkilere neden oldu. İşte o paylaşımlar.

 


%d blogcu bunu beğendi: