Ağaç Dalının Düşmesi Sonucu Ölen Bebeğin Ailesine Rekor Tazminat

Kızlaırını kaybettikten sonra iki çocukları daha olan çift, Gianna’nın yokluğunu hiçbir şeyin tazmin edemeyeceğini, dava sonucunun böyle bir ihmalin bir daha tekrarlanmamasını sağlayacaklarını umduklarını söyledi.1 dk


Central Park’ta, ağaç dalının düşmesi sonucu ölen bebeğin anne-babasına 13.75 milyon dolar ödenecek

ABD’nin New York kentinde, Central Park’taki bir ağacın dalının düşmesi sonucunda altı aylık bebeklerini kaybeden çifte, yerel yönetim ve parkı işleten sivil toplum kuruluşlarından 13.75 milyon dolar (108.09 milyon lira) ödeyecek. Taraflar, 10 yıla yakın süredir devam eden davada anlaşmaya vardı.

Michael Ricciutti ve eşi Karla del Gallo kızları Gianna ile Haziran 2010’da kentin simgelerinden olan parka gittiklerinde fotoğraf çektirmek için durdu. O sırada bulundukları noktadaki bal keçiboynuzu ağacından büyük bir dal kopup Karla del Gallo ve kucağındaki Gianna’nın üzerine düştü.

7.5 metre yüksekten düşen dalın altında kalan bebek ve annesi ağır yaralandı. Gianna kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Karla del Gallo ise haftalarca komada kaldıktan sonra sağlığına kavuştu.

“Kızımız bize anne-baba bile diyemeden öldü, ilk adımlarını atamada. Hayatı elinden alındı” diyen çift 2011 yılında belediyeye, parkı ve içindeki hayvanat bahçesinin işletmesinden sorumlu Central Park Conservancy, Wildlife Conservation Society adlı sivil toplum kuruluşları ve ağaçların bakımından sorumlu şirket Beucler Tree Experts’e 50 milyon dolarlık dava açtı.

Dava sonuçlandı ve mahkemenin hakimi çifte tazminat ödenmesini kararlaştırdı. 13.75 milyon doları belediye ve sivil toplum kuruluşları ödeyecek.

Kızlaırını kaybettikten sonra iki çocukları daha olan çift, Gianna’nın yokluğunu hiçbir şeyin tazmin edemeyeceğini, dava sonucunun böyle bir ihmalin bir daha tekrarlanmamasını sağlayacaklarını umduklarını söyledi.


Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

Comments

Share via
Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi:
Send this to a friend